Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

KOŚCIÓŁ

[AUDIO] Biskup Jan Piotrowski: Święty Jan Paweł II niósł światu radość

czwartek, 02 kwietnia 2020 10:45 / Autor: Michał Łosiak
Michał Łosiak

Dziś mija piętnaście lat od śmierci świętego Jana Pawła II. Na antenie Radia eM Kielce pontyfikat i nauczanie Ojca Świętego wspominał biskup kielecki Jan Piotrowski.

– Należę do tego pokolenia, które doskonale pamięta wybór Ojca Świętego Jana Pawła II 16 października 1978 roku. Przypominam sobie te wszystkie wydarzenia, które miały miejsce w życiu papieża i w naszym życiu poprzez pielgrzymki i odwiedziny w Rzymie. W jakiś sposób przeżyłem Jego obecność w sposób bardzo prosty, ale pełen radości w Afryce, kiedy w najdalszych miejscowościach widziałem na ścianie wycięty z gazety i oprawiony w ramki z bambusa portret świetego Jana Pawła II. Wniósł on tak wiele radości i coś, czego dotąd świat nie widział – mówił w rozmowie z Katarzyną Bernat biskup kielecki.

Biskup Jan Piotrowski zwrócił się również do wszystkich diecezjan. – Wszyscy potrzebujemy pełnej nadziei perspektywy. Posłużyłbym się słowami Pana Jezusa: „Nie lękajcie się. Jam zwyciężył świat”, bo zawsze to co ma początek, ma również i koniec. Budujmy ten dobry klimat nadziei, że z Bożą pomocą wszystkie te trudne sytuacje przeżyjemy i będziemy mogli cieszyć się pięknem życia, którym obdarzył nas Pan Bóg.

Posłuchaj całej rozmowy:

W piątek, 3 kwietnia o godzinie 6.30 biskup kielecki odprawi Mszę Świętą w bazylice katedralnej, która będzie transmitowania na antenie Radia eM Kielce.

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO