Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

KOŚCIÓŁ

Apel kieleckiej Caritas o żywność. „Podzielmy się!”

poniedziałek, 23 marca 2020 10:41 / Autor: Michał Łosiak
Michał Łosiak

Rozprzestrzeniający się koronawirus utrudnia pomoc osobom potrzebującym. Z apelem o wsparcie zbiórki żywności zwrócił się na antenie Radia eM Kielce ks. Krzysztof Banasik, wicedyrektor Caritas Diecezji Kieleckiej.

– Epidemia jest wyzwaniem dla nas wszystkich. Jesteśmy wrażliwi i otwarci, a w takich okresach potrafimy się solidaryzować. Nie odbyła się zbiórka żywności, więc zdecydowaliśmy o przeznaczeniu środków na zakup podstawowych produktów. To jednak nie wystarczy, dlatego prosimy o podzielenie się żywnością. Nie śmiem prosić sklepów czy hurtowni, które są w trudnej sytuacji, ale może istnieją takie mogące się podzielić nadwyżką, albo produktami o kończącym się terminie ważności, choć zakładamy, żeby był on przynajmniej miesięczny. Zwracamy się również do osób indywidualnych – tłumaczy ks. Krzysztof Banasik, który zauważa, że w najtrudniejszym położeniu są obecnie bezdomni.

W celu przekazania żywności należy skontaktować się telefonicznie pod numerem telefonu: 41 344-52-82. – Jest również możliwość wsparcia finansowego. Za przekazane pieniądze kupimy odpowiednie produkty – dodaje wicedyrektor kieleckiej Caritas.

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO