Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

KOŚCIÓŁ

Jej praca okazała się najlepsza w Polsce. Kielecka uczennica wygrała Konkurs Papieski

poniedziałek, 22 czerwca 2020 15:37 / Autor: Michał Łosiak
Michał Łosiak

Weronika Jedynak, uczennica II Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Śniadeckiego, zwyciężyła w XVI Konkursie Papieskim. Praca licealistki okazała się bezkonkurencyjna spośród prac z całej Polski.

reporterm

„...wolności nigdy nie można posiadać. Jest bardzo niebezpiecznie ją posiadać. Wolność trzeba stale zdobywać.” – to tytuł zwycięskiego eseju w XVI Konkursie Papieskim. – To była ciekawa przygoda – mówi zwyciężczyni w rozmowie z Radiem eM Kielce.

Konkurs miał cztery etapy. Pierwsze dwa odbywały się za pośrednictwem internetu i sprawdzały wiedzę dotyczącą życia i nauczania św. Jana Pawła II. Trzeci polegał na napisaniu pracy na wybrany przez siebie temat.

– Napisałam o tym jak Bóg dał nam wolną wolę, a my sami zaczęliśmy się od Niego odwracać. Wolność przywrócił nam jednak Chrystus. Odwołałam się także do okresu „złotej wolności” Polski, która na tle Europy była fenomenem. Nie potrafiliśmy jednak zbudować wielkiej potęgi i doprowadziliśmy państwo do upadku. Przypomniałam, że warto dbać o wolność również obecnie, w naszym kraju, rodzinach i społeczeństwach – tłumaczy Weronika Jedynak.

W czwartym etapie uczniowie musieli obronić swój esej.

Pracę Weroniki uznano za najlepszą w Polsce. W związku z tym wyróżnieniem, otrzymała nagrodę rzeczową od pierwszej damy – Agaty Kornhauser-Dudy.

weronikajedynak

Nowy numer!
31/2020 31/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO