Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

KOŚCIÓŁ

Kielecka pielgrzymka pójdzie na Jasną Górę w zmienionej formie

niedziela, 21 czerwca 2020 11:50 / Autor: Michał Łosiak
Fot. Kielecka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę
Michał Łosiak

Jak co roku w sierpniu w stronę Częstochowy wyruszy Kielecka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. W tym roku, ze względu na trwającą pandemię, jej forma będzie nieco inna niż dotychczas. Modlitewna wędrówka  będzie… sztafetą.

W tym pielgrzymi wyruszą pod hasłem „Oto wielka tajemnica wiary”. Homilie podczas codziennych Mszy Świętych będzie wygłaszał ksiądz Leszek Starczewski. – W konferencjach razem z księdzem Adamem Wilczyńskim podejmiemy temat tajemnicy znaczenia Eucharystii, czyli tego w co nas wprowadza Pan Bóg podczas Mszy Świętej – mówi ksiądz Grzegorz Stachura, przewodnik duchowy pielgrzymki.

Sama pielgrzymka, z powodu pandemii koronawirusa, przejdzie w nieco inny sposób, niż zawsze. Sposobem na bezpieczną, modlitewną wędrówkę na Jasną Górę będzie sztafeta złożona z poszczególnych grup pielgrzymkowych. – Od Wiślicy do Jasnej Góry trzynaście grup będzie szło po pół dnia. Rozpoczęcie o godzinie szóstej. Od południowej Mszy Świętej następuje zmiana grupy – wyjaśnia ks. Grzegorz Stachura.

Jak dodaje ksiądz Grzegorz Stachura, zapisy na pielgrzymkę będą prowadzone od 6 lipca.

Nowy numer!
31/2020 31/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO