Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

KOŚCIÓŁ

Biskup Jan Piotrowski do kapłanów: Pozwólcie kochać się Jezusowi

czwartek, 04 czerwca 2020 14:03 / Autor: Michał Łosiak
Michał Łosiak

Kapłani z całej diecezji kieleckiej zgromadzili się dziś w bazylice katedralnej, aby obchodzić Dzień Kapłański. W trakcie uroczystej Mszy Świętej księża i biskupi odnowili przyrzeczenia, które złożyli podczas swoich święceń.

Eucharystii przewodniczył biskup kielecki Jan Piotrowski, a koncelebrowali ją biskupi pomocniczy diecezji kieleckiej. – Ja z wami i wy ze mną pozwólcie kochać się Jezusowi i biskupowi kieleckiemu – mówił pasterz naszej diecezji. Biskup Jan Piotrowski powitał także arcybiskupa nominata i przyszłego nuncjusza apostolskiego w Ghanie ks. Henryka Jagodzińskiego.

Homilię wygłosił ks. Bogdan Bartołd, proboszcz parafii archikatedralnej św. Jana Chrzciciela w Warszawie. Nawiązał w niej do wizerunku kapłaństwa kreowanego przez współczesne media. Zwrócił także uwagę jak ważne jest dawanie świadectwa o Jezusie Chrystusie.

– W dniu święceń kapłańskich Chrystus w pewnym sensie umówił się z nami, abyśmy o Nim opowiadali i Go głosili. Przypomnijmy sobie tamtą chwilę, kiedy Bóg skierował do nas swoją prośbę „Pójdź za mną”. Dziś warto sobie zadać pytanie: „Jak wygląda moja księga pisana o Panu Bogu”. Może przeżyłem kilka, kilkanaście, albo kilkadziesiąt lat w kapłaństwie i nie zacząłem jej jeszcze pisać, a dzisiaj w pokorze serca chcę powiedzieć, aby Pan Jezus dał mi czas, bo On wszystko wie i wie, że Go kochamy – mówił ks. Bogdan Bartołd.

Posłuchaj całej homilii:

W trakcie Mszy Świętej odnowiono przyrzeczenia kapłańskie. Księża złożyli także ofiarę na dzieła realizowane przez Fundację św. Józefa.

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO