Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
lotto082020

KOŚCIÓŁ

Pokażą piękno życia. Marsz dla Życia i Rodziny na antenie Radia eM

sobota, 30 maja 2020 21:48 / Autor: Michał Łosiak
Fot. Marsz dla Życia i Rodziny
Michał Łosiak

Już w niedzielę, 31 maja, odbędzie się radiowy Marsz dla Życia i Rodziny w Kielcach. Choć będzie on wyglądał zupełnie inaczej, niż co roku to jednak jego cel pozostał bez zmian – pokazanie tego, jak cenne jest każde życie.

O godzinie 11 odprawiona zostanie uroczysta Msza Święta w kieleckiej katedrze. Po niej nie odbędzie się tradycyjny przemarsz przez nasze miasto, jednak przekaz wydarzenia dotrze do wielu osób z naszego regionu za pośrednictwem Radia eM Kielce, w którym o godzinie 12 rozpocznie się specjalna audycja z udziałem znamienitych gości. Będą wśród nich dr Grażyna Pazera, ks. dr Stanisław Słowik, Sławomir Szmal, senator PiS Krzysztof Słoń i prof. Stanisław Góźdź. O godz. 15, w godzinę miłosierdzia, uczestnicy tego niezwykłego wydarzenia będą mogli pomodlić się Koronką do Bożego Miłosierdzia w łączności z Sanktuarium w Łagiewnikach. Marsz zakończy Różaniec o godzinie 20.30. – Jest to Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, ale również czas, w którym pamiętamy także o przeżywanej niedawno setnej rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, wielkiego obrońcy życia – przypomina Włodzimierz Rybczyński.

Słowo do uczestników radiowego Marszu dla Życia i Rodziny skierował biskup kielecki Jan Piotrowski. – Pełni nadziei, tam gdzie jesteśmy, zwłaszcza poprzez dar modlitwy wchodzimy w rzeczywistość ludzkiego życia, które nosi w sobie Boży dar. Świat w jakim żyjemy daje nam wiele satysfakcji poprzez pracę, naukę, realizowanie osobistych zainteresowań i życiowego powołania. Życzę satysfakcji ze świadczenia, że życie jest właśnie Bożym darem – tłumaczy biskup Jan Piotrowski.  

 

Posłuchaj Słowa Biskupa

Nowy numer!
37/2020 37/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO