Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

KOŚCIÓŁ

Kościoły bez limitu wiernych. Rząd znosi ograniczenia

środa, 27 maja 2020 16:04 / Autor: Michał Łosiak
Michał Łosiak

Od 30 maja w kościołach nie będzie obowiązywał limit wiernych mogących uczestniczyć w Mszach Świętych i nabożeństwach. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski zachęcił biskupów do znoszenia dyspens od uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii.

Przypomnijmy, że teraz w kościele może przebywać jeden wierny na dziesięć metrów kwadratowych powierzchni świątyni. Od 30 maja ma się to zmienić, ponieważ zostaną zniesione wszelkie obostrzenia w tym zakresie.

„Zachęcam księży biskupów do odwoływania udzielonych ogólnych dyspens od uczestnictwa w niedzielnych Mszach Świętych. Jednocześnie – w nawiązaniu do Zarządzenia Rady Stałej KEP 1/2020 z dnia 12 marca 2020 – sugeruję, aby utrzymać dyspensę dla osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura, itp.) oraz osób, które czują obawę przed zarażeniem. Przypominam równocześnie o konieczności zachowania w kościołach dystansu dwóch metrów i obowiązku zakrywania ust i nosa” – napisał w komunikacie przewodniczący KEP abp Stanisław Gądecki i zachęcił pasterzy poszczególnych diecezji do roztropnych zmian dotyczących duszpasterstwa.

W kościołach wierni nadal będą musieli zakrywać nos i usta oraz zachowywać właściwą odległość.

Nowy numer!
37/2020 37/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO