Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

KOŚCIÓŁ

Droga Światła w Radiu eM Kielce

poniedziałek, 27 kwietnia 2020 13:06 / Autor: Michał Łosiak
Michał Łosiak

Już od poniedziałku, 27 kwietnia, zapraszamy do rozważania „Drogi Światła” w Radiu eM Kielce i za pośrednictwem Facebooka. – To propozycja do medytacji nad spotkaniem ze Zmartwychwstałym Chrystusem – mówi ks. Rafał Dudała, rektor Kościoła Akademickiego św. Jana Pawła II. Audycje będzie można obejrzeć i wysłuchać trzy razy w tygodniu.

Centrum Duszpasterskie Wesoła54 co roku organizuje nabożeństwo Drogi Światła ulicami Kielc. W tym roku pandemia koronawirusa uniemożliwiła te plany. W modlitewne rozważania możemy się jednak włączyć poprzez radio i internet.

– Chcemy pozostać wierni tradycji, dlatego przygotowaliśmy „Drogę Światła poprzez drogi tego świata”. Każda ze stacji to swojego rodzaju propozycja do medytacji. Złożą się na nią: fragment Ewangelii i jego wyjaśnienie oraz świadectwo wypływające z Dobrej Nowiny. Wszystko w niezwykle ciekawej aranżacji – informuje ks. Rafał Dudała.

Czym jest Droga Światła? To nabożeństwo wielkanocne nawiązujące w swojej formie do Drogi Krzyżowej. – Mamy tutaj analogicznie 14 stacji. Ich treścią są wydarzenia paschalne, czyli te od Zmartwychwstania po Zesłanie Ducha Świętego. Nabożeństwo rozpropagował św. Jan Paweł II – tłumaczy nasz rozmówca.

Rozważania „Drogi Światła” obejrzycie na Facebooku Radia eM Kielce i Centrum Duszpasterstwa Wesoła54 oraz wysłuchacie w Radiu eM Kielce (107,9 FM i 91,8 FM) w poniedziałki, środy i piątki o godzinie 19.35. Ostatni odcinek zaplanowano na 31 maja, czyli na Zesłanie Ducha Świętego. Premiera każdego odcinka na stronie internetowej Radia eM o godzinie 15.

DrogaSwiatla

Nowy numer!
31/2020 31/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO