online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ»1000 ministrantów w Kielcach!
online button
online button

DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

1000 ministrantów w Kielcach!

09 września 2017 / Tekst

Niemal tysiąc ministrantów spotkało się na Placu Jana Pawła II, by wspólnie świętować XVII Diecezjalny Dzień Ministranta. Wydarzenie rozpoczęła uroczysta Msza  św. w Bazylice Katedralnej. Eucharystii  przewodniczył ks. biskup Marian Florczyk.

W czasie homilii ks. biskup przypomniał zebranym kim jest i jaką rolę pełni ministrant. Podkreślał jak ważna jest odpowiednia postawa wszystkich tych, którzy pełnią służbę liturgiczną. - Bycie ministrantem to wielkie zobowiązanie. Drodzy Ministranci, chciałbym abyście zrozumieli, że będąc blisko ołtarza  jesteście blisko Boga. Tym samym przyjmujecie zobowiązanie jakiegoś stylu życia: pełnego powagi i mądrości. Tym wszystkim, którzy to rozumieją jestem ogromnie wdzięczny. Dziękuję! A tych, którzy nie rozumieją tego zadania, proszę, niech odbędą refleksję i niech pomodlą się, by być człowiekiem nie tylko dobrego serca ale i odważnego, by bronić Boga i piękna jak to robił błogosławiony Popiełuszko - mówił biskup. Na zakończenie życzył wszystkim ministrantom, by byli "czujni na warcie przy Ołtarzu Jezusa Chrystusa".

Podczas Eucharystii ks. biskup  udzielił  błogosławieństwa ministrantom pełniącym funkcję ceremoniarza w zgromadzeniu liturgicznym.

 Po Mszy zebrani rozpoczęli zabawę. Atrakcji nie brakowało. Były gry, rywalizacje zręcznosciowe a nawet  pokazy strażackie. - Bardzo się cieszę, że tu jestem. Jest to okazja nie tylko do wspólnej modlitwy i refleksji nad zadaniem, jakie spoczywa na każdym z nas, ale także do świetnej zabawy. To spotkanie jest naprawdę fantastycznie zorganizowane - mówił  Michał Sabat z Parafii p.w. św. Michała Archanioła w Daleszycach.

ministranci 1

Spotkanie umilił koncert polskiego rapera - TAU Piotra Kowalczyka. Wokalista podzielił się też swoim świadectwem. Ministranci mogli również zwiedzić Wyższe Seminarium Duchowne oraz Muzeum Diecezjalne w Kielcach.

Posłuchaj homilii biskupa:

ministranci 2

Zobacz więcej zdjęć. Kliknij TUTAJ

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

Jeden procent

banner edukacja ekonomiczna