Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

Zbliża się kolejna rocznica śmierci św. Jana Pawła II. 2 kwietnia o godzinie 18.30 w kościele parafialnym w Masłowie Mszę Świętą odprawi biskup Marian Florczyk, biskup pomocniczy diecezji kieleckiej. Po niej odbędzie tradycyjna Droga Krzyżowa na lotnisko.

Życie jest święte

Diecezja Kielecka / 25 marca 2019 /

– Prawda o życiu jest jedna: jest ono Darem Bożym – mówił w swojej homilii biskup Jan Piotrowski, biskup kielecki podczas Mszy Świętej w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego w Bazylice Katedralnej. Ten dzień obchodzony jest również jako Dzień Świętości Życia.

– Ta ważna instytucja państwowa wyrasta z tradycji uprzednich instytucji o podobnym charakterze, jakie pojawiły się już w I Rzeczpospolitej, następnie w Królestwie Polskim i w odrodzonej Polsce po długich latach rozbiorów – mówił w swojej homilii biskup Jan Piotrowski, podczas Mszy Świętej w Bazylice Katedralnej  z okazji 100. rocznicy powołania Najwyższej Izby Kontroli.

– Naród polski i węgierski łączy ścisła, głęboka i wzajemnie się wspierająca przyjaźń w każdej dziedzinie życia – tłumaczył w swojej homilii podczas uroczystej Mszy Świętej z okazji obchodów Dnia Przyjaźni Polsko-Węgierskiej biskup Andras Veres, przewodniczący Episkopatu Węgier. Najświętszej Ofierze przewodniczył biskup Jan Piotrowski, biskup kielecki, a udział w niej wzięły pary prezydenckie obu krajów.

Już w najbliższą niedzielę na antenie TVP3 Kielce będzie można obejrzeć Rekolekcje Świętokrzyskie, które odbyły się w Kościele Akademickim przy ulicy Wesołej w Kielcach. Wygłosił je ks. dr Jan Nowak.

Afryka może nas zaskoczyć

diecezja kielecka / 22 marca 2019 /

Rozmowa z ks. biskupem Andrzejem Kaletą, biskupem pomocniczym diecezji kieleckiej.

W sobotę biskup Jan Piotrowski, biskup kielecki odprawi uroczystą Mszę Święta w Bazylice Katedralnej w Kielcach z okazji odbywającego się Dnia Przyjaźni Polsko-Węgierskiej. Jednym z koncelebransów będzie biskup Andras Veres, przewodniczący Konferencji Episkopatu Węgier. W Eucharystii udział wezmą pary prezydenckie obu krajów.

Zbiórka elektrośmieci i odzieży – w ten sposób każdy z nas może wesprzeć wielkie dzieła misyjne realizowane przez naszą diecezję. Efekty dotychczasowej pomocy zaprezentowano podczas specjalnej konferencji prasowej.

– Nie ma przyszłości rodziny, Polski i świata bez gorących serc naszych matek i szlachetnych ojców –mówił w swojej homilii biskup Jan Piotrowski, biskup kielecki podczas Mszy Świętej z okazji 25-lecia Stowarzyszenia Rodzin Katolickich w parafii Ducha Świętego w Kielcach.

Posiłek z Franciszkiem

diecezja kielecka / 15 marca 2019 /

Przy stole z Papieżem Franciszkiem. Jego historie, jego potrawy, jego goście jest publikacją wyjątkową. – To biografia pokazująca papieża „od kuchni”, dosłownie i w przenośni – mówi ksiądz dr Jan Nowak, redaktor naczelny Wydawnictwa Jedność, wydawcy książki.

Pamiętajmy o misjach

diecezja kielecka / 15 marca 2019 /

W drugą niedzielę Wielkiego Postu Kościół w Polsce obchodzi Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. W szczególny sposób włączamy się wtedy w pomoc tym swoistym ambasadorom Polski i Kościoła, posługującym w wielu krajach na całym świecie.

Nawracajmy się...

diecezja kielecka / 15 marca 2019 /

Modlitwa, post i jałmużna – te trzy praktyki zaleca wiernym Kościół podczas Wielkiego Postu. Istota tego okresu liturgicznego nie zmienia się od wieków. Co roku czytamy te same teksty mszalne, podejmujemy wielkopostne postanowienia i staramy się odpowiednio przygotować do Wielkanocy.

Strona 1 z 114

ZNAJDZIESZ NAS

Na żywo

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna