Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

Papież Pielgrzym

Kielce / 16 października 2018 /

W minioną niedzielę obchodziliśmy Dzień Papieski, a dziś wspominamy 40. rocznicę wyboru kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Pontyfikat świętego Jan Paweł II na trwałe zmienił oblicze Kościoła i świata.

16 października mija 40. rocznica wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Apostolską. W wigilię tej rocznicy, w Bazylice Katedralnej w Kielcach odbyła się uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem biskupa Jana Piotrowskiego.

XVIII Dzień Papieski

Kielce / 14 października 2018 /

Zbiórki pieniędzy przed kościołami kieleckimi towarzyszą obchodom XVIII Dnia Papieskiego, który w tym roku odbywa się pod hasłem "Promieniowanie ojcostwa". Datki złożone do puszek zostaną przeznaczone na stypendia dla członków fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.

 

W  parafii św. Józefa Robotnika odbyło się Diecezjalne Spotkanie Stowarzyszeń i Ruchów Katolickich. Celem spotkania było podzielenie się bogactwem i różnorodnością charyzmatów poszczególnych grup.

O tym, że papież Franciszek jest fanem piłki nożnej wiemy nie od dzisiaj. Ojciec Święty, podczas piątkowej przerwy w obradach XV Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów nt. młodzieży, z rąk księdza biskupa Mariana Florczyka otrzymał koszulkę Korony Kielce.

Nocne zwiedzanie kolegiaty w Skalbmierzu z koncertem organowym i kremówką to propozycja parafii św. Jana Chrzciciela z okazji przypadającego w najbliższą niedzielę XVIII Dnia Papieskiego. Hasłem przewodnim wydarzenia jest "Promieniowanie ojcostwa".

 

Kilkadziesiąt osób niewidomych i słabowidzących z Kielc i powiatu kieleckiego wzięło udział w uroczystych z okazji Międzynarodowego Dnia Białej Laski. Obchody rozpoczęła Eucharystia w kościele pod wezwaniem Świętego Krzyża, której przewodniczył biskup kielecki Jan Piotrowski.

 

W niedzielę obchodzimy Dzień Papieski

diecezja kielecka / 12 października 2018 /

Promieniowanie ojcostwa – to hasło tegorocznego, XVIII Dnia Papieskiego, który obchodzony jest w niedzielę w Kościele katolickim w Polsce. Tradycyjnie już temu wydarzeniu towarzyszy zbiórka pieniędzy dla stypendystów Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. W tym roku Dzień Papieski zyskał szczególny wymiar z uwagi na 40-lecie powołania kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową.

Habemus Papam

14 października 2018 /

Mija 40 lat od wyboru kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Apostolską. Było to najważniejsze wydarzenie w ponad tysiącletniej historii Polski.

52 alumnów, w tym czterech po raz pierwszy rozpoczęło dzisiaj nowy rok akademicki w Wyższym Seminarium Duchownym w Kielcach. Inaugurację poprzedziła Eucharystia w Bazylice Katedralnej, której przewodniczył biskup kielecki Jan Piotrowski. Podczas homilii życzył seminarzystom, żeby Jezusowe powołanie słyszeli każdego dnia.

 

W Hospicjum im. św. Matki Teresy z Kalkuty w Kielcach zainaugurowano IX edycję kampanii "Pola Nadziei 2018/2019". Uroczystość rozpoczęła Msza Święta pod przewodnictwem księdza biskupa Andrzeja Kalety. Jak co roku wolontariusze posadzili cebulki żonkili na rabatce przy Hospicjum, aby na wiosnę podarować kwiaty czynnym ofiarodawcom  w czasie zbiórek prowadzonych przez wolontariuszy na potrzeby placówki.

- Różaniec jest całą prawdą o Jezusie Chrystusie. Jeśli rozumiemy czym jest różaniec, to rozumiemy też rolę Maryi, tej pierwszej misjonarki, która jako Matka Boża Różańcowa nadal prowadzi dzieło ewangelizacji – mówił Biskup Kielecki Jan Piotrowski podczas uroczystości Matki Bożej Różańcowej w Bazylice Katedralnej w Kielcach.

Strona 1 z 100

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna