ZAKŁADY

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KALENDARZ WYDARZEŃ»ZOBACZ JAZZ. HYMNE OF LIFE & GOLDEN AGES

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WYDARZENIA KULTURALNE KIELCE

ZOBACZ JAZZ. HYMNE OF LIFE & GOLDEN AGES

  • 17 listopada 2017
  • Kielecki Teatr Tańca
  • pl. Moniuszki 2b, Kielce
  • 18.00
  • 40/50 zł

Najnowsze widowisko Kieleckiego Teatru Tańca to wyjątkowa podróż w głąb kultury tańca jazzowego, jego barwnej historii oraz różnorodnych odmian, które po dziś odkrywamy na nowo. Zobacz Jazz to spektakl, którego całość tworzą dwie kompozycje choreograficzne: Hymne of Life stworzony przez Jean Claude Marignale /Mister Dynamite/ oraz Golden Ages stworzony przez Jean Charles Zambo /JoYsS/.

AKT I Hymne of Life to taneczna opowieść o nas, o naszym życiu, o bezustannym mijaniu się nawzajem. Spektakl ten porusza zagadnienia współczesnego świata przedstawione za pomocą Jazz Rock’u, który tłumaczy pojęcia takie jak krzyżowanie się ras, odmienność kulturową czy obalanie granic społecznych. To właśnie ten styl tańca staje się pomostem pomiędzy ludźmi, pomagającym w komunikacji. Podczas widowiska Jazz Rock jest niczym esperanto ruchu, formą która daje wszystkim równy dostęp do świata i do nas samych. Spektakl ten stymuluje, powoduje stan euforii i przenika wszelkie różnice…jest Hymnem do radości, Hymnem do pokoju…jest Hymnem do życia.

choreografia: Jean Claude Marignale / Mister Dynamite /

AKT II Golden Ages to spektakl, który przenosi widza do roztańczonego Harlemu z lat 20 i 30 XX w. Cotton Club to pierwszy przystanek w podróży do Złotego Wieku, pełen swingu, charlestona i energetycznej muzyki. Symbolizuje znaczenie jazzu, jego roli w rozwoju kultury tanecznej, a także formę uznania czarnych artystów, ówczesnej białej, zamożnej klienteli. Kolejny przystanek to jazzowa rewolucja w Savoy Ballroom, taneczny rozkwit, zmysłowość oraz sensualność ruchu.

Każdy element spektaklu stanowi swoisty hołd złożony kulturze swing jazzu oraz jego wpływu na kształtowanie takich stylów jak: Charleston, Lindy Hop, Boogie, Rock oraz wielu innych, rozwijających się na całym świecie.

choreografia: Jean Charles Zambo / JoYsS/

Premiera widowiska odbędzie się 17 listopada o godzinie 18 na dużej scenie KTT. Bilety w cenie 40, 50 zł. Rezerwacja pod nr tel. 41 36 76 712 lub e-mailem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna