Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KALENDARZ WYDARZEŃ»"Zobacz Jazz. Golden Ages" i "Carme(n) love" w KTT

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

Hulajnoga konkurs 700x200

Hulajnoga konkurs 300x250

WYDARZENIA KULTURALNE KIELCE

"Zobacz Jazz. Golden Ages" i "Carme(n) love" w KTT

  • 22 lutego 2019
  • Duża Scena Kieleckiego Teatru Tańca
  • 19.00
  • 28 zł, 40 zł i 50 zł

Kielecki Teatr Tańca zaprasza na spektakle "Zobacz Jazz. Golden Ages" w choreografii Jeana Charlesa Zambo /JoYsS/ i  "Carme(n) love" w choreografii Małgorzaty Ziółkowskiej. Będzie je można zobaczyć 22 lutego na Dużej Scenie KTT.

"Golden Ages" to spektakl, który przenosi widza do roztańczonego Harlemu z lat 20 i 30 XX wieku. Cotton Club to pierwszy przystanek w podróży do Złotego Wieku, pełen swingu, charlestona i energetycznej muzyki. Symbolizuje znaczenie jazzu, jego roli w rozwoju kultury tanecznej, a także formę uznania czarnych artystów, ówczesnej białej, zamożnej klienteli. Spotykały się tam pokolenia mistrzów i uczniów, dla których taniec był wspólnym radosnym światem. Kolejny przystanek to Savoy Ballroom miejsce, w którym zarówno czarni, jak i biali mogli zapomnieć o segregacji rasowej oraz wspólnie tańczyć na jednej scenie. To jazzowa rewolucja, taneczny rozkwit, zmysłowość oraz sensualność ruchu. Każdy element spektaklu stanowi swoisty hołd złożony kulturze swing jazzu oraz jego wpływu na kształtowanie takich styli jak: Charleston, Lindy Hop, Boogie, Rock oraz wielu innych, rozwijających się na całym świecie.

Z kolei "Carme(n) love" to autorska interpretacja opery "Carmen" Georges Bizeta. Opowieść o prawdziwej Femme fatale… Złej , okrutnej, nieszczęśliwej, wolnej… O kobiecie targanej różnymi uczuciami: złością, nienawiścią a jednocześnie miłością i ogromnym pożądaniem. Czy znała Carmen prawdziwą miłość… czy potrafiła kochać? Czy jest postacią zupełnie negatywną? Każda kobieta ma coś z Carmen. Dlaczego źle skończyła? Być może nie umiała się odnaleźć w otaczającej ją rzeczywistości? Być może miłość, której tak pragnęła, nie zaspokoiła jej duszy… Najdoskonalej opisuje ten typ kobiety Charles Baudelaire w „Kwiatach Zła”, przedstawiając ją jako demona, ofiarę rzeczywistości, wielki umysł, poszukiwaczkę nieskończoności, istotę pełną krzyków i płaczu… Taka będzie Carme(n)love…. w choreografii Małgorzaty Ziółkowskiej.

Początek o godzinie 19.

Bilety w cenie 28, 40 i 50 złotych do nabycia online http://ktt.systemsprzedazybiletow.pl/Bilety/Sala/844

Rezerwacja pod numerem telefonu 41 36 76 712 lub e-mailem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.     

ZOSTAW KOMENTARZ