Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KALENDARZ WYDARZEŃ»Wojtek Mazolewski Quintet - "Komeda"

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WYDARZENIA KULTURALNE KIELCE

Wojtek Mazolewski Quintet - "Komeda"

  • 14 lutego 2019
  • Duża Scena KCK
  • 19.00
  • 59 zł, 79 zł

Kieleckie Centrum Kultury zaprasza na koncert Wojtek Mazolewski Quintet - "Komeda". Odbędzie się on w czwartek, 14 lutego o godzinie 19 na Dużej Scenie KCK.

Muzyka Krzysztofa Komedy inspiruje całe pokolenia muzyków, nie tylko w Polsce ale i na świecie. Nie inaczej jest z Wojtkiem Mazolewskim i muzykami jego kwintetu Joanną Dudą, Markiem Pospieszalskim, Oskarem Torokiem i Qbą Janickim. Jednym z impulsów do zagłębienia się w jego twórczość był zeszłoroczny koncert WMQ w Londynie podczas prestiżowej serii “Church of Sound”.

Zespół Wojtka Mazolewskiego zaprezentował londyńskiej publiczności specjalny projekt “Polish Jazz” poświęconym legendom polskiego jazzu w tym w dużej części muzyce Komedy.

Światowa edycja albumu “Polka” kwintetu Wojtka Mazolewskiego została uznana przez amerykański DownBeat Magazine za jedną z pięciu najlepszych płyt jazzowych wydanych w 2018 roku. To pierwsze takie wyróżnienie przyznane polskiemu albumowi w historii ukazującego się od 1932 roku najstarszego i najbardziej prestiżowego magazynu jazzowego na świecie.

Bilety w cenie 79 i 59 złotych do nabycia w kasie KCK oraz na kck.bilety24.pl

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

Na żywo

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna