Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KALENDARZ WYDARZEŃ»Warsztaty odkrywcy w Energetycznym Centrum Nauki

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WYDARZENIA KULTURALNE KIELCE

Warsztaty odkrywcy w Energetycznym Centrum Nauki

  • 29 września 2018
  • Kielecki Park Technologiczny
    Warsztaty 8, 15, 22 i 29 września

Energetyczne Centrum Nauki Kieleckiego Parku Technologicznego zaprasza we wrześniu na warsztaty tematyczne z cyklu „Warsztaty Młodego Odkrywcy”.

8, 29.09.2018 – POCZUJ MIĘTĘ

Zapachy są bardzo ważne w życiu człowieka. Sięgamy po nie, gdy chcemy sprawić radość bliskiej osobie wyjątkowym prezentem, jak i dla poprawy własnego nastroju. I choć mogłoby się wydawać, że perfumy są luksusowym symbolem obecnych czasów to miały swój początek już w prehistorii. Jak dalej przebiegał rozwój pachnideł i od jakiego czasu możemy mówić o rozkwicie branży perfumeryjnej? Czy aby tworzyć własne perfumy musimy mieć ponadprzeciętnie rozwinięty zmysł powonienia? Nie pozwólcie, aby odpowiedzi na te pytania przeszły Wam koło nosa, skomponujcie własną nutę zapachową i „poczujcie miętę” do nauki.

15.09.2018 – Z DRUGIEJ STRONY OBIEKTYWU

Jak „widzi aparat”? Czy można rysować światłem, nie tylko kredkami? Światło od zawsze obecne w sztuce tworzyło przestrzeń i klimat obrazu, a przenikając się z cieniem dawało efekt trójwymiarowości. Sięgając po aparat fotograficzny, z reguły nie zastanawiamy się, dlaczego po naciśnięciu guzika, w środku małego pudełeczka powstaje wierna kopia tego, na co przed chwilą patrzyliśmy. Zdumiewające, ale i tu światło odgrywa główną rolę. Na zajęciach dowiecie się, jak „widzi aparat” i w czym jest podobny do człowieka, narysujemy światłem własny rysunek i skonstruujemy miniaturowy prototyp aparatu fotograficznego.

22.09.2018 – KUCHNIA POD OBSERWACJĄ

Nasz kuchnie kryją wiele produktów spożywczych, które wykorzystujemy do przygotowywania potraw, pieczenia ciast, czy też wykonywania przetworów. Czy zastanawialiście się kiedyś nad odmiennym korzystaniem ze składników kulinarnych? W naszym laboratorium poznacie zupełnie nowe właściwości dobrze znanych substancji. Przyjrzycie się rozmaitym reakcjom chemicznym, sprawdzicie, które warzywo może być naturalnym wskaźnikiem pH oraz dowiecie się w jaki sposób dokonać kontrolowanej erupcji wulkanu.

Na zajęcia z cyklu Warsztat młodego odkrywcy ECN zaprasza 8, 15, 22 oraz 29 września o godz. 14:00. Koszt udziału w zajęciach wynosi 8 zł/os. Zajęcia trwają 45 minut. Bilety można kupić przez stronę internetową bilety.ecn.kielce.pl lub w kasach Centrum. Warsztaty kierowane są do dzieci od 5 roku życia razem z rodzicami/opiekunami. Każde dziecko poniżej 13 roku życia musi znajdować się pod opieką dorosłego opiekuna, którego obowiązuje bilet wstępu.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna