Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KALENDARZ WYDARZEŃ»Święto Kielc w Instytucie Dizajnu

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

WYDARZENIA KULTURALNE KIELCE

Święto Kielc w Instytucie Dizajnu

  • 23 czerwca 2019

Przed nami kolejna edycja Święta Kielc. Tym razem wydarzenie odbędzie się pod hasłem ''Bawmy się!''. Koordynatorem tegorocznej edycji jest Muzeum Zabawek i Zabawy. Z tej okazji Instytut Dizajnu przygotował cykl warsztatów, akcje społeczne oraz wystawy i prezentacje.

Od 28 czerwca w Instytucie Dizajnu będzie prezentowana wystawa opowiadająca m.in. o nieistniejącej już kawiarni Biruta. W związku z nią  przygotowany jest cykl spotkań pt. ''Wracamy do Biruty!''. Będą to:

W piątek 21 czerwca:

- godz. 18:00 - 24:00 Studio Foto Biruta w Galerii Głównej ID: Sesja fotograficzna w stylu zabaw z dawnych lat,

- godz. 18:00 - 24:00 Pokaz archiwalnych slajdów: elewacja ID reklamujących kielecką gastronomię

WARSZTATY & AKCJE SPOŁECZNE

W sobotę 22 czerwca:

- godz. 12:00 Sprzedaż misek na akcję Empty Bowls.

Po raz pierwszy w Kielcach ruszy stoisko, na którym będzie można kupić kamionkową miskę wykonaną przez artystów, studentów oraz mieszkańców Kielc w ramach akcji ''Empty Bowls''. W tym dniu kucharz Max Przybylski przygotuje gorący posiłek, który będzie rozlewany do każdej zakupionej miski. Minimalna kwota za miseczkę wraz z poczęstunkiem to 15 PLN.

Dochód z akcji zostanie zebrany przez wolontariuszkę (Monika Kubicka), na Polską Akcję Humanitarną z programem dożywiania dzieci Pajacyk.

- godz. 14.00 Kielecka Mozaika

Z okazji Święta Kielc Instytut Dizajnu poprowadzi otwarte warsztaty dla rodzin. Każdy uczestnik dostanie kawałek czerwonej gliny, który rozwałkuje na płat masy. Na gotowych płaszczyznach warsztatowicze odrysują szablony, a następnie wytną obrys, nadając im fakturę przy pomocy narzędzi ceramicznych. Po wysuszeniu prac i wypaleniu w piecu ceramicznym, nastąpi połączenie małych rzeźb tak, by stworzyły kolorową mozaikę, którą będzie można zaprezentować w przestrzeni publicznej.

W niedzielę 23 czerwca:

- godz. 10:00 - 17:00 Warsztaty w ramach pikniku ekologicznego ''Segregacja Transformacja'' organizowanego przez Tetra Pak oraz Miasto Kielce.

WYSTAWY

21 czerwca w godz.18.00 –24.00:

- Archistoria. Opowieść o architekturze/ przestrzeń ID & czytelnia

- Moduły, Mozaiki, Układanki” wystawa tkanin Joanny Rusin / Ambasada Dizajnu

- ID, podaj dalej. Przegląd działalności ID / przestrzeń Instytutu.

ZOSTAW KOMENTARZ