Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KALENDARZ WYDARZEŃ»Spektakl "Brat naszego Boga" w WDK

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WYDARZENIA KULTURALNE KIELCE

Spektakl "Brat naszego Boga" w WDK

  • 18 października 2018
  • Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach

18 października 2018 roku o godz. 19.00 w Sali Widowiskowej WDK w Kielcach zostanie wystawiony spektakl „Brat naszego Boga” według Karola Wojtyły w reżyserii Artura Dziurmana.

Spektakl ,,Brat naszego Boga’’, którego premiera odbyła się w kwietniu 2009 roku, został zrealizowany w ramach projektu:  ,,Pełnosprawny – Niepełnosprawny’’. Główną rolę kreuje aktor krakowskiego Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie Maciej Jackowski. W dwudziestoosobowej obsadzie są jeszcze dwie profesjonalne aktorki – Magdalena Sokołowska oraz Iwona Chamiec. Pozostali artyści to uczestnicy warsztatów teatralnych prowadzonych przez  Stowarzyszenie ,, Scena Moliere’’ z Krakowa. Reżyserii i adaptacji sztuki podjął się krakowski aktor teatralny                 i filmowy Artur Dziurman.

Spektakl ,,Brat naszego Boga’’ przybliży świętokrzyskiej publiczności  dramaturgiczny dorobek Jana Pawła II i stanie się okazją do refleksji  nad intelektualną i literacką spuścizną Wielkiego Papieża Polaka.

Wydarzenie zostało zorganizowane przez Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach wspólnie ze Stowarzyszeniem „Scena Moliere” w Krakowie i Kurią Biskupią w Kielcach

Inicjatywa ta jest objęta honorowym patronatem Fundacji Konferencji Episkopatu Polski: ,,Dzieło Nowego Tysiąclecia’’.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna