online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KALENDARZ WYDARZEŃ»SHOW: Błękitek - Mówiący Wieloryb
online button
online button

WYDARZENIA KULTURALNE KIELCE

SHOW: Błękitek - Mówiący Wieloryb

  • 4 grudnia 2016
  • Kielce
  • 13:00 i 15:00

Firma PROM-ART od wielu lat przygotowuje dla dzieci specjalne widowiska z okazji dnia Świętego Mikołaja. Współpracując z najlepszymi teatrami oraz twórcami agencja stara się tak dobierać repertuar, aby najmłodsi widzowie mogli za każdym razem uczestniczyć w innej oryginalnej inscenizacji klasycznych bajek, jak również widowisk z zastosowaniem najnowszej techniki.

- Tym razem chcemy zaproponować naszym widzom widowisko multimedialne pt."Błękitek Mówiący Wieloryb". Ten spektakl jest absolutną nowością technologiczną. Łączy teatr, kino i udział publiczności w rozwoju akcji przedstawienia. Show oparty jest na technologii interaktywnej animacji komputerowej, pozwalającej widzowi „na żywo” rozmawiać z postacią na ekranie oraz aktorami . Robi to niesamowite wrażenie na uczestnikach widowiska – informują organizatorzy wydarzenia.

"Błekitek - Mówiący Wieloryb" , to nie tylko show rozrywkowy. Spektakl przekazuje treści edukacyjne dotyczące ekologii i dbałości o środowisko. Co ważne, robi to w sposób nienachalny, bez wykładu i suchego dydaktyzmu. Dzieci utożsamiają się z głównym bohaterem, chcą być jego przyjaciółmi. - Stawiamy je w roli czynnych obrońców pięknego, czystego, niezaśmieconego świata, który reprezentuje Błękitek. To przyjaźń z naszym bohaterem i cała ta przygoda czynią dzieci wrażliwymi na problem ochrony środowisk – przekonują organizatorzy.

Widowisko skierowane jest do młodego widza w przedziale wiekowym 5-12 lat, ale animuje całą publiczność łącznie z dorosłymi. Przedstawienie jest pełne humoru i nagłych zwrotów akcji, zawiera elementy edukacyjne, traktuje o ekologii, ale najważniejsza jest możliwość porozmawiania "na żywo" z  wielorybem z widowiska.

Niedziela, 4 grudnia 2016

sala Kieleckiego Centrum Kultury godz. 13:00 i 15:30

Występują: 

Beata Sadowska , Julia Kołakowska-Bytner, Artur Pontek, Mariusz Krzemiński oraz Piotr Gąsowski (rola filmowa - ekran) Tomasz Knapik (głos komputera)

scenariusz i reżyseria: Mariusz Krzemiński - animacje komputerowe  DIGITAL EMOTIONS

Młodych widzów czekać będzie również spotkanie ze Świętym Mikołajem, który będzie chciał obdarować ich specjalnie przygotowanymi z tej okazji upominkami w formie słodyczy (koszt upominków wliczony w cenę biletu).

Czas trwania widowiska  80  min.

Ceny biletów: 65 zł Parter i Amfiteatr , Loże 60 zł , Balkon rzędy I-IV 40 zł , Balkon rzędy I-VIII 30 zł 

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna