Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KALENDARZ WYDARZEŃ»Senioralia 2019

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

WYDARZENIA KULTURALNE KIELCE

Senioralia 2019

  • 26 czerwca 2019
  • Park Miejski im. Stanisława Staszica przy ulicy Zamkowej w Kielcach
  • 11:00-19:00

26 czerwca  w godzinach od 11.00 do 19.00 w Parku Miejskim im. Stanisława Staszica przy ulicy Zamkowej w Kielcach odbędzie się po raz trzeci impreza „Senioralia” realizowana w ramach promocji rządowego Programu „Senior +”.

Impreza plenerowa poświęcona będzie zagadnieniom bezpieczeństwa, aktywności seniorów oraz integracji międzypokoleniowej polskich rodzin. Czeka na niej wiele atrakcji zarówno dla najmłodszych jak i starszych mieszkańców naszego województwa. Podczas spotkania na scenie głównej występować będą grupy artystyczne seniorów z klubów i Domów Senior + z województwa świętokrzyskiego, prezentując swoje umiejętności wokalne, taneczne oraz aktorskie.

Motywem przewodnim wydarzenia jest wzmacnianie działań związanych  z aktywizacją osób starszych i ich środowiskowym wsparciem oraz edukacją w zakresie bezpieczeństwa. Będzie to również promocja Programu „Senior+”, którego celem strategicznym jest zwiększenie aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym seniorów i zaangażowanie ich w działania samopomocowe oraz na rzecz środowiska lokalnego.

Ponadto, podczas tego święta Koło studentów „Synergia” pod patronatem Uniwersytetu Jana Kochanowskiego organizuje przemarsz seniorów ulicami Kielc w celu zachęcenia innych  do aktywnego spędzenia czasu. Punkt zbiorczy przemarszu to pomnik Henryka  Sienkiewicza w Kielcach (zbiórka o godz.10). Uczestnicy przejdą następnie ulicami Sienkiewicza i Solną do Parku Miejskiego. 

Szczegóły wydarzenia poniżej:

senioooo

ZOSTAW KOMENTARZ