Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KALENDARZ WYDARZEŃ»Photon na wakacjach. Konkurs ECN i Grupy MAC dla szkół

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

Hulajnoga konkurs 700x200

Hulajnoga konkurs 300x250

WYDARZENIA KULTURALNE KIELCE

Photon na wakacjach. Konkurs ECN i Grupy MAC dla szkół

  • 22 października 2018
  • Kielecki Park Technologiczny

Energetyczne Centrum Nauki Kieleckiego Parku Technologicznego oraz Grupa MAC zapraszają uczniów szkół podstawowych do udziału w konkursie „Photon na wakacjach”.

Konkurs ma na celu rozwijanie kompetencji informatycznych, w tym programowania oraz umiejętności korzystania z aplikacji komputerowych, kształcenie umiejętności logicznego, analitycznego myślenia, rozwijanie kompetencji społecznych, takich jak: komunikacja, praca w grupach, udział w projekcie zespołowym oraz aktywizowanie pracy nauczycieli z uczniami.

Zadaniem konkursowym jest wykonanie projektu wakacyjnej podróży robota Photona wraz z opisem. Musi być ona związana z obchodzoną w tym roku 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości oraz promować patriotyzm.

Prace zostaną ocenione przez komisję konkursową powołaną w Energetycznym Centrum Nauki, składającą się z pracowników Centrum oraz Grupy MAC S.A. Laureaci będą mogli uczestniczyć w bezpłatnych zajęciach z programowania w Energetycznym Centrum Nauki, podczas których w praktyce zrealizują przygotowaną przez siebie wakacyjną podróż Photona. Warunkiem udziału w konkursie jest wypełnienie i dostarczenie do Energetycznego Centrum Nauki, podpisanej przez dyrektora szkoły i dostępnej na stronie ECN, deklaracji zawierającej zgłoszenie uczestników konkursu oraz ich opiekunów. Dokumenty do pobrania, w tym również regulamin i zgoda rodziców znajdują się na stronie www.ecn.kielce.pl w zakładce „Photon na wakacjach – konkurs dla szkół”.

Termin składania deklaracji upływa 21 września 2018 r. o godzinie 15.30. Podpisane dokumenty można przesłać drogą mailową na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  lub pocztą na adres: Kielecki Park Technologiczny, ul. Olszewskiego 6, 25-663 Kielce, z dopiskiem „Konkurs – Photon na wakacjach” lub osobiście (do siedziby KPT, budynek SKYE, p. 1.31). Decyduje data stempla pocztowego.

Termin wykonania i przekazania pracy to 22 października 2018 r.

Szczegóły pod numerami: 41 278 72 49 lub 41 278 72 50.

ZOSTAW KOMENTARZ