Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KALENDARZ WYDARZEŃ»Opera Chińska Yue w KTT

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WYDARZENIA KULTURALNE KIELCE

Opera Chińska Yue w KTT

  • 20 stycznia 2019
  • Duża Scena Kieleckiego Teatru Tańca
  • 18.00
  • 28 zł, 40 zł, 50 zł i 60 zł

Śpiew operowy, taniec i muzyka grana na żywo - tak będzie wyglądać niezwykłe widowisko Chińskiej Opery Yue, podczas którego zaprezentowana zostanie bogata kultura dalekiego wschodu. Wydarzenie odbędzie w najbliższy piątek o godzinie 18 na Dużej Scenie Kieleckiego Teatru Tańca.

Opera Yue to druga najpopularniejsza forma operowa z ponad 360 gatunków operowych w Chinach. Powstała w Shaoxing, prowincji Zhejiang w 1906 roku.  Widowisko  Pawilon Piwonii to połączenie fragmentów opery z muzyką i tańcem. To wyjątkowo barwny spektakl muzyczno- taneczno-śpiewany, który zostanie zaprezentowany na Dużej scenie KTT przez gości z Chin.

Pawilon Peonii to słynna, legendarna historia z dynastii Ming w Chinach. Wiodącym bohaterem jest dziewczyna o imieniu Du Liniang, która bez pozwolenia rodziców wyszła z domowego ogrodu i we śnie spotkała się z uczonym Liu Mengmei. Od tamtego czasu zachorowała z tęsknoty do Liu i w końcu zmarła. Dubao, ojciec  Du Liniang w miejscu  jej grobowca zbudował świątynię morelowego kwiatu zwaną Pawilon. Liu Mengmei odkopał grobowiec i przywrócił  Du Li niang do życia. Du Liniang zjednoczyła się ze swoim ukochanym.

Spektakl jest prezentowany tylko w 3 miastach Polski, a mianowicie w Warszawie, Kielcach i Krakowie. Bilety w cenie 40, 50 i 60 złotych normalny oraz 28 złotych ulgowy (do 16 roku życia)  można nabyć bezpośrednio w kasie KTT lub na stronie internetowej KTT poprzez ikonkę KUP BILET. Istnieje możliwość rezerwacji pod numerem telefonu 41 36 76 712. 

Kasa czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 14 do 17 oraz w dniu spektaklu godzinę przed jego rozpoczęciem.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

NA ŻYWO ul. Sienkiewicza

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna