Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KALENDARZ WYDARZEŃ»"Muzyka na 900 strun"

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WYDARZENIA KULTURALNE KIELCE

"Muzyka na 900 strun"

  • 9 grudnia 2018
  • Sala koncertowa Filharmonii Świętokrzyskiej
  • 11.00
  • 5 zł, 10 zł, 15 zł

Filharmonia Świętokrzyska zaprasza na koncert familijny pt. "Muzyka na 900 strun" w wykonaniu Dziecięcego Zespołu Harfowego Wiktorska Harp Open. Odbędzie się on w najbliższą niedzielę o godzinie 11 w sali koncertowej Filharmonii.

Dziecięcy Zespół Harfowy Wiktorska Harp Open to niespotykana grupa złożona z uczniów warszawskiej szkoły muzycznej grających na dwudziestu harfach. Formacja zaprezentuje słuchaczom różnorodne, specjalnie zaaranżowane popularne utwory. Najmłodsi melomani będą mieli okazję z bliska przyjrzeć się harfom i posłuchać ich brzmienia kreowanego przez niewiele od nich starszych artystów. Tajniki tego niezwykłego instrumentu odkrywać będzie Anna Sikorzak-Olek, wybitna solistka i kameralistka, która przedstawi jego historię, a także zaprezentuje frapujące, współczesne efekty dźwiękowe. Całość poprowadzi aktor filmowy i teatralny Zbigniew Kaczmarek. Koncert przeznaczony jest dla dzieci od 5 lat.

Wiktorska Harp Open to jedyny taki zespół w Polsce. Powstał w 2009 r. z inicjatywy Anny Sikorzak-Olek i Stowarzyszenia „Harfa Dzieciom”. Dzięki wsparciu dyrekcji Państwowej Szkoły Muzycznej im. K. Kurpińskiego przy ul. Wiktorskiej w Warszawie i współpracy pedagogów klas harfy z Warszawy, dzięki entuzjazmowi dzieci, rodziców i dziadków w koncertach „Wiktorska Harp Open” przez lata brało udział ponad 80 młodych harfistów. Zespół występował już na wielu koncertach i festiwalach, otrzymał nagrodę Grupy MoCarta i brał udział w dwóch programach telewizyjnych oraz w programach Radia Bajka.

Bilety w cenie 15 złotych normalny, 10 złotych ulgowy oraz 5 złotych bilet dla opiekuna dziecka do nabycia w kasie Filharmonii w godzinach od 9 do 17 oraz na godzinę przed koncertem.

Koncert dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

Na żywo

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna