Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KALENDARZ WYDARZEŃ»Muzeum Historii Kielc zaprasza

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

WYDARZENIA KULTURALNE KIELCE

Muzeum Historii Kielc zaprasza

  • 23 czerwca 2019
  • 21,22,23 czerwca

Muzeum Historii Kielc zaprasza na wydarzenia organizowane w ramach Święta Kielc.

W piątek 21 czerwca udostępnione zostaną dwie wystawy: Genius loci. "Ulice miasta" Krzysztofa Zająca oraz "Panoramy Kielc" Danielo Pavlyka.

Tego samego dnia Muzeum zaprasza na nocne zwiedzanie podczas Białej Nocy - od godz. 19:00

Na stałej ekspozycji „Z dziejów Kielc” pojawi się ponad 50 nowych eksponatów, pozyskanych przez muzeum w ostatnich latach. Na wystawie czasowej „Album Legionów” obejrzeć można reprodukcje fotografii z albumu 4 Pułku Piechoty z okresu walk na Wołyniu w czasie I wojny światowej.  W związku z przypadającą w tym roku rocznicą 100-lecia Policji Państwowej, muzeum zaprezentuje zbiór pamiątek z okresu dwudziestolecia międzywojennego związanych z kieleckimi policjantami.

W sobotę i niedzielę zapraszają także do wspólnych gier i zabaw na stoisku MHKi w Parku Miejskim, obok muszli koncertowej. Na stoisku muzealnym będzie można wziąć udział w warsztatach Historia ukryta w mozaice oraz ułożyć muzealne megapuzzle. Mozaiki można odnaleźć we wnętrzach i w przestrzeni publicznej, w pałacach i w mniej zamożnych domach. O ich wyjątkowym charakterze przesądzają m.in. dobór kamyków, ich kolorystyka, wielkość czy precyzja wykonania. Czy trudno je przygotować? Na warsztatach zastąpiono drobne kamyczki regularnymi kwadracikami z kolorowego papieru a zaprawę cementową kartką papieru.

ZOSTAW KOMENTARZ