Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Zaprosili kielczan do stołu

sobota, 21 czerwca 2014 16:20 / Autor: Dariusz Skrzyniarz
Dariusz Skrzyniarz

Na Wzgórzu Zamkowym odbyła się druga edycja spotkań pt. Zapraszamy do stołu. To impreza, która powstała dzięki artystom z Instytutu Designu.

Celem spotkań jest promowanie kultury slow food. Przede wszystkim chodzi o integrowanie społeczności kieleckiej w takim miejscu, jak Instytut Designu. Motywem przewodnim imprezy było hasło „Ciało. Umysł. Duch”.

Organizatorzy chcą także, aby element społecznościowy wydarzenia łączył tzw. pokolenie Y, które silnie związane jest internetem i ma problem w nawiązaniu relacji z ludźmi w świecie rzeczywistym.

- Cały czas dodajemy nowe elementy do tej imprezy. Jeśli chodzi o design, nasza koleżanka Joanna Kurkiewicz za każdym razem przygotowuje różne obiekty. Poprzednio pokazała nam lampy z papieru czerpanego. Teraz skupiamy się na tym, aby zmienić nieco ideologię spotkań. Chcemy kłaść większy nacisk na design, artystów, którzy pojawiają się przy stole oraz na element związany ze świadomością naszego życia i zdrowego odżywiania. Z każdym kolejnym spotkaniem dajemy krok w przód – mówi Paula Dulnik z Instytutu Designu, która jest jedną z organizatorek spotkań przy stole.

Kolejne spotkanie z cyklu Zapraszamy do stołu odbędzie się 25 lipca a warunkiem uczestnictwa w nim jest przyniesienie przygotowanej przez siebie potrawy.

Zachęcamy także do obejrzenia naszej krótkiej fotorelacji z tego wydarzenia.

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO