Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Sztuka i biznes łączą się. Sacroexpo na starcie

poniedziałek, 09 czerwca 2014 14:22 / Autor: Maciej
Maciej

W poniedziałek zainaugurowana została XV Międzynarodowa Wystawa Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SACROEXPO.

To największe tego typu przedsięwzięcie w Europie, jakie każdego roku skupia kilkuset wystawców z całego świata. Zeszły rok to 285 firm z 13 krajów, ponad 5000 branżowych zwiedzających. W swojej 15-letniej tradycji, stanowi niezbity dowód na to, iż kultura wysoka i biznes mogą iść w parze.

W przygotowanie Wystawy zaangażowana jest także Kuria Diecezjalna w Kielcach – patronat nad SACROEXPO sprawuje ks. Biskup Kazimierz Ryczan, Ordynariusz Kielecki.

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

Po raz trzeci, na boisku przy ulicy Szczepaniaka w Kielcach odbędzie się turniej SACROEXPO CUP: wywodząca się z regionu świętokrzyskiego reprezentacja Polski księży kontra wystawcy oraz kontra pracownicy Targów Kielce. Nagrodą w turnieju jest Puchar Prezesa Targów Kielce.

Tradycją wystawy stała się loteria organizowana przez Biuro Turystyczne Mistral, w której do wygrania bilety lotnicze do Rzymu. Firma przygotowała także konkurs, w którym nagrodę główną stanowi pielgrzymka do Ziemi Świętej.

SACROEXPO potrwa do 11 czerwca.

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO