Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

KOŚCIÓŁ

Światowy Dzień Młodzieży w diecezji kieleckiej

czwartek, 15 marca 2018 10:49 / Autor: Iwona Gajewska-Wrona
Iwona Gajewska-Wrona

Zbliża się kolejny Światowy Dzień Młodzieży obchodzony na szczeblu diecezjalnym. W diecezji kieleckiej wspólne świętowanie tego dnia rozpocznie się w wigilię Niedzieli Palmowej, czyli 24 marca.

Światowe Dni Młodzieży to międzynarodowe spotkania młodych całego świata. Święto to ustanowił święty Jan Paweł II w 1985 roku. Papież zaproponował, by Światowe Dni Młodzieży odbywały się co roku w Niedzielę Palmową jako spotkanie diecezjalne, a co dwa lub trzy lata w wyznaczonym przez Ojca Świętego miejscu jako spotkanie międzynarodowe. Tak też się dzieje.

W tym roku obchodzić będziemy  to święto na szczeblu diecezjalnym.  - W diecezji kieleckiej zrealizujemy je dwuetapowo.  Pierwszy etap odbędzie się 24 marca.  Tego dnia spotkamy się o godzinie  17. w Bazylice Katedralnej w Kielcach i rozpoczniemy czuwaniem przy krzyżu Światowych Dni Młodzieży. O godzinie 18. odbędzie się Msza święta pod przewodnictwem ks. biskupa Jana Piotrowskiego. Po niej przejdziemy uroczyście do Kościoła Akademickiego św. Jana Pawła II, gdzie odbędzie się koncert Pawła Chustaka wraz z zespołem – wymienia ks. Łukasz Zygmunt, diecezjalny duszpasterz młodzieży.

Drugi etap będzie realizowany w Niedzielę Palmową, czyli 25 marca w poszczególnych parafiach. -  W tym dniu będziemy łączyć się duchowo z młodzieżą całego świata. Pragniemy, aby młodzi ludzie wzięli  czynny udział w liturgii.  Na koniec Mszy  dokonamy zawierzenia młodzieży Matce Bożej. Można także wieczorem przygotować adorację Najświętszego Sakramentu w intencji młodzieży - podpowiada ks. Łukasz Zygmunt.

Warto dodać, że 25 marca będą zbierane ofiary do puszek na ŚDM w Panamie, które odbędą się w styczniu w 2019 roku. 

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO