Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 45.

MIASTO

Ślubowanie klas mundurowych ZDZ

piątek, 04 października 2013 08:27 / Autor:

Uczniowie klas policyjnych, strażackich i wojskowych ze świętokrzyskich Szkół Zakładu Doskonalenia Zawodowego zparaszają na swoją uroczystość ślubowania na kieleckim Rynku.

Przysięgę złoży około 300 pierwszoklasistów w mundurach, na Rynku pojawi się również orkiestra wojskowa, przedstawiciele władz wojewódzkich i samorządowych oraz sił zbrojnych i różnych służb mundurowych.

Dużą atrakcję zapewnią starsi uczniowie ze Szkół ZDZ, m.in. z kompanii reprezentacyjnych w strojach historycznych z czasów powstania listopadowego, księstwa warszawskiego, powstania kościuszkowskiego i w mundurach legionistów Piłsudskiego.

Uroczystość rozpocznie się o godz. 12. mszą świętą w Bazylice Katedralnej. Po nabożeństwie o godz. 13. pododdziały przemaszerują z Placu Najświętszej Maryi przez ul. Małą do Rynku, gdzie rozpocznie się ceremonia ślubowania.

Po niej będzie można zobaczyć defiladę pododdziałów, pokazy musztry paradnej i sztuk walki, wystawę wojskowego sprzętu i pojazdów z Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych oraz występy artystyczne młodzieży.

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO