Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

FOTO: Obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

sobota, 03 maja 2014 08:45 / Autor: Katarzyna Bernat
Katarzyna Bernat

Mszą świętą w intencji Ojczyzny rozpoczęły się w Kielcach obchody 223. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. - Mamy Królową, która jest naszą Matką - podkreślał ks. Stanisław Kowalski, proboszcz Bazyliki Katedralnej.

- Smutne jest serce Matki, kiedy Polacy dają kredyt zaufania ludziom niegodnym mandatu posła czy senatora w Najjaśniejszej Rzeczypospolitej Polskiej, aby diabelską nienawiść mogli angażować do walki z Kościołem i ewangelią Chrystusa - mówił ks. prałat.

Ks. Stanisław Kowalski wyjaśnił, że ks. biskup Kazimierz Ryczan przewodniczył uroczystościom w Bazylice Świętego Krzyża w Warszawie.

Następnie uczestnicy obchodów przeszli przed pomnik Stanisława Staszica w Parku Miejskim w Kielcach gdzie odbyły się oficjalne uroczystości. Później rozpoczął się  piknik historyczny - „Vivat 3 maj!". W tym roku impreza utrzymana jest w konwencji XVII-wiecznej.

Każda grupa rycerska będzie miała rozłożone obozowisko w Parku Miejskim. Ponadto będą także warsztaty rzemiosł: garncarstwa, kowalstwa,tkactwa czy czerpania papieru.
W muszli koncertowej w Parku Miejskim zakończy się ono "Pieśniobraniem" (o godz. 17).

 

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO