Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

Ekoaktywni

Rozpoczynamy nowy cykl - Ekoaktywni 2017

piątek, 26 maja 2017 12:05 / Autor: Paweł Michalec
Paweł Michalec

Radio eM Kielce przy współudziale Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach przygotowało nowy cykl audycji i publikacji o ekologii i ochronie środowiska.

Co to jest gospodarka niskoemisyjna? Jak chronić wody gruntowe? Jakie skarby kryją lasy? Dlaczego warto spędzać wolny czas na łonie natury? Między innymi takie tematy poruszymy w cyklu dodatków i artykułów promujących postawy proekologiczne.  „Tygodnik eM” i Radio eM Kielce, wraz z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach, już po raz czwarty będą promować postawyproekologiczne. Na łamach naszego czasopisma pojawią się w najbliższych tygodniach artykuły i dodatki tematyczne, które przybliżą naszym czytelnikom zarówno ideę bycia eko, jak też związane z nią terminy i pojęcia. Pochylimy się między innymi nad tym, jak wykorzystać odnawialne źródła energii i co zrobić, by zyskać dofinansowanie do termomodernizacji budynku. Sprawdzimy, jakie organizacje ekologiczne pracują w służbie ochrony środowiska, i powiemy, dlaczego warto stawiać na agroturystykę. Wszystko po to, by nasi czytelnicy zdobyli jak największą wiedzę na te tematy i mogli kształtować zachowania proekologicznew swoich rodzinach. Zależy nam, by dotrzeć zarówno do najstarszych, jak i do najmłodszych. Dlatego będziemy się starać, aby wszystkie ważne treści przekazywać w przystępny sposób. Równolegle z kampanią prasową uruchomimy też tematyczne audycje na antenie Radia eM. Nie zabraknie w nich informacji, wywiadów i głosu ogółu, czyli sond ulicznych. Czytajcie nas i słuchajcie, bo naprawdę warto wziąć sobie postawy proekologiczne do serca!

Serdecznie zapraszamy do słuchania naszych audycji w radio eM Kielce na 107,9 FM. W okresie od 26.05 do 28.07.2017 słuchajcie nas w kazdy piątek miedzy godziną 20.00 a 21.00. Odwiedzajcie też naszą stronę internetową www.em.kielce.pl/ekoaktywni i czytajcie Tygodnik eM Kielce (artykuły i dodatki ekologiczne w okresie od 28.05 - 10.09.2017).

Projekt pod nazwą "Ekologia, nasza przyszłość – edukacja w zakresie ochrony środowiska skierowana do mieszkańców województwa świętokrzyskiego za pomocą mediów regionalnych" realizowany jest dzięki dofinansowaniu ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach w kwocie 88 681,50 zł.

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO