Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»CIEKAWOSTKI»Zespół z Górna z pierwszym miejscem w Będzinie

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


INFORMACJE KIELCE

Zespół z Górna z pierwszym miejscem w Będzinie

15 stycznia 2018 / Tekst
Fot. Archiwum Zespołu Fot. Archiwum Zespołu

Zespół z diecezji kieleckiej doceniony na Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek. I miejsce w kategorii dziecięce zespoły folklorystyczne zajął w tym roku zespół "Górne nutki" z Górna.

Do ostatniego etapu Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek zakwalifikowane zostały osoby i zespoły wyłonione podczas lokalnych eliminacji. Przesłuchania finałowe odbyły się w siedzibie Państwowej Szkoły Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Będzinie. Uczestników oceniało 3-osobowe jury w składzie: przewodniczący: prof. dr hab. Teresa Krassowska z Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu, prof. dr hab. Benedykt Odya z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy oraz ks. dr hab. Paweł Sobierajski z Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Ich decyzją I miejsce w kategorii dziecięce zespoły folklorystyczne zajął w tym roku zespół "Górne nutki" z Górna.  Zespół otrzymał nagrodę ufundowaną przez Księdza Biskupa Grzegorza Kaszaka oraz nagrodę ufundowaną przez publiczność.

Górne Nutki to dziecięcy zespół ludowy, założony w  2014 roku. Tworzą go  dzieci ze Szkoły Podstawowej im. J. Korczaka w Górnie, które pod kierunkiem choreografa i akordeonisty uczą się piosenek i tańców ludowych z regionu świętokrzyskiego. Zespołem opiekują się Jolanta Gawęcka, Teresa Murawska i  Izabela Wajs. Dzieci kontynuują regionalny śpiew i tańce Zespołu Śpiewaczego „Górnianecki”, które bardzo chętnie dzielą się swoim 30 letnim doświadczeniem.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna