Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

CIEKAWOSTKI

Smartfon dla każdego. Materiał partnera

piątek, 18 września 2020 16:21 / Autor: Radio eM
Radio eM

Życie bez telefonu komórkowego pod ręką wydaje się być obecnie średnio ciekawym przedsięwzięciem. Dzięki tym niewielkim, coraz tańszym urządzeniom możemy opłacić rachunki, sprawdzić konto pocztowe, dokonać zakupów w sieci, czy też po prostu pograć w gry w kolejce do lekarza lub śledzić media społecznościowe. Producenci prześcigają się w coraz to lepszych projektach i propozycjach aparatów, z których możemy skorzystać. Promocyjne ceny, różne upusty mają nas zachęcić do jak najczęstszego wymieniania naszych smartfonów na coraz to nowsze modele. Na razie nie widać końca tego wyścigu, a wybór konkretnego rozwiązania, staje się coraz trudniejszy.

Kupuj smartfony w dobrym sklepie

Żeby zapoznać się z całym bogactwem smartfonowego świata wystarczy wejść na stronę internetową dobrze zaopatrzonego sklepu z elektroniką. Taką witryną, która sprosta wszelkim naszym wymaganiom, jest RTV Euro AGD. Nabędziemy tu bez żadnego kłopotu wymarzony smartfon. Znajdziemy tu propozycje zarówno najlepszych i najnowszych modeli, np. iPhonów, jak i smartfonów z nieco niższej półki. Jest olbrzymia szansa na to, że każdy wyjdzie od nich z aparatem telefonicznym, jakiego szukał oraz na jaki go stać. Wielką zaletą zakupów w tym sklepie sieciowym jest także fakt, że wszystkie telefony możemy nabyć zarówno za gotówkę, jak i na raty. Zwłaszcza ta ostatnia forma zakupu może się okazać szczególnie korzystną, gdyż często są one sprzedawane w formule ratalnej "zero procent". To pozwoli nam, np. na nabycie droższego flagowca z wyższej półki, którego będziemy spokojnie sobie spłacać, np. w dwudziestu albo trzydziestu ratach. Odpowiedź na pytanie - jakiej marki smartfon kupić - nie jest więc najprostsza. Przed samym zakupem warto prześledzić różne vlogi, czy też fachowe blogi, na których specjaliści czy też pasjonaci omawiają to, co pojawia się na rynku. Odrobina dodatkowej wiedzy nigdy nam nie zaszkodzi, a dzięki większej ilości informacji, być może trafimy na model, która zaspokoi nasze potrzeby.

Smartfon od Samsunga - inwestycja w nowoczesność

Do jednej z najpopularniejszych obecnie marek na rynku, można zaliczyć produkty firmy Samsung. Ich smartfony szturmem zdobyły rynek, a ze względu na dużą ilość modeli oraz zróżnicowanie ich cen, są chętnie kupowane przez konsumentów i konsumentki. Ich zaletą są, np. bardzo dobre ośmiordzeniowe procesory, duże ekrany liczące sobie nawet sześć i dziewięć dziesiątych cala. Poważnie w nich wygląda także ilość pamięci operacyjnej RAM, która z zasady kształtuje się na poziomie dwunastu gigabajtów. Pamięć operacyjna w smartfonach tej firmy jest wykonana w standardzie technologicznym DDR5, co gwarantuje dużą szybkość oraz niezawodność systemu operacyjnego w każdych warunkach. Niektóre telefony Samsunga są zaopatrzone w aparaty fotograficzne o rozdzielczości sześćdziesięciu czterech megapikseli, co powoduje, że w tym wyścigu trudno nam będzie znaleźć kogoś, kto zaproponuje lepszy aparat. Ważną sprawą jest także fakt, że Samsung ma sporo propozycji, w których proporcja ceny smartfona w stosunku do jego zawartości pozostaje w bardzo korzystnej relacji. Także wykonanie poszczególnych modeli, wysokiej jakości komponenty oraz nowoczesny design powodują, że nie bez przyczyny właśnie Samsungi cieszą się dużą renomą u swoich użytkowników oraz użytkowniczek. Smartfon Samsung będzie na pewno dobrą inwestycją.

A może jednak OPPO?

Obecnie różnice pomiędzy poszczególnymi producentami smartfonów stają się coraz bardziej symboliczne. Tak więc często decyzję o tym, jaki model wyląduje ostatecznie w naszej kieszeni, podejmie nasz portfel. Ciekawą, choć nie najtańszą propozycją, jest smartfon oppo. Ceny są tutaj prawie takie same jak u Samsunga. Ośmiordzeniowe procesory operacyjne gwarantują, że telefon będzie działał bez zarzutu. Obecnie na rynku polskim jest dostępnych kilkanaście modeli smartfonów sygnowanych marką OPPO. Ilość pamięci operacyjnej RAM nie przekracza w nich ośmiu gigabajtów. Największa rozdzielczość aparatu fotograficznego wbudowanego w smartfon OPPO to czterdzieści osiem megapikseli, co pozostawia go nieco w tyle za Samsungiem Galaxy S20. Pojemność baterii jest zbliżona do tego co proponuje Samsung, ale o modelu z 7000mAh, który ma swojej ofercie jeden z Samsungów, można tylko pomarzyć. Posiadacze OPPO muszą się zadowolić 5000mAh. Za to całkiem przyzwoicie prezentują się w nich wyświetlacze o długości przekątnej ekranu sześć i pół cala.

Wybór należy do Ciebie

Jak więc widzimy wybór w tym przypadku nie jest najprostszy i będzie wymagał namysłu. Wydaje się jednak, że Samsung ma nieco więcej do zaproponowania, zarówno pod względem technicznym, jak i pod kątem ilości modeli. Ceny są tu bardzo zbliżone, acz jeśli dysponujemy mniejszymi zasobami na koncie wybór tańszych Samsungów, może być korzystniejszym zakupem. Tak czy inaczej, nie obędzie się bez wizyty w sklepie i wzięciu do ręki realnego telefonu - wówczas najłatwiej jest podjąć ostateczną decyzję.

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO