Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»CIEKAWOSTKI»Pożyczki przez internet - wszystko co musisz o nich wiedzieć. Materiał partnera

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

Hulajnoga konkurs 700x200

Hulajnoga konkurs 300x250

CIEKAWOSTKI

Pożyczki przez internet - wszystko co musisz o nich wiedzieć. Materiał partnera

02 sierpnia 2019 / Tekst

Każdy, kto choć raz starał się o kredyt gotówkowy w banku, wie jakie obostrzenia z roku na rok, wprowadzają te instytucje. Co robić kiedy nie łatwo o pożyczkę, a nasz domowy budżet woła o pomoc? Okazuje się, że jest pewien sposób, z którego możesz skorzystać bez pośrednictwa banku. To pożyczki pozabankowe. Wyjaśniamy, jak z nich korzystać.

Pożyczki pozabankowe - jak działają?

Pożyczka pozabankowa jest kredytem udzielanym przez różnego rodzaju firmy prywatne, często ogłaszane w prasie, telewizji czy w internecie. Jednym z przykładów jest Pożyczki.pl. Jej ofertę możesz sprawdzić pod tym linkiem: https://www.pozyczki-24.pl/. Pożyczki udziela się na podstawie umowy zawieranej pomiędzy pożyczkobiorcą (osobą fizyczną), a pożyczkodawcą (instytucją finansową). Aby rozwiać wszelkie pojawiające się wątpliwości w tym temacie, dobrze jest sięgnąć do Kodeksu Cywilnego. Artykuł 720§1 dokładnie opisuje istotę pożyczek pozabankowych i formę ich zawierania:

"§ 1. Przez umowę pożyczki dający pożyczkę zobowiązuje się przenieść na własność biorącego określoną ilość pieniędzy albo rzeczy oznaczonych tylko co do gatunku, a biorący zobowiązuje się zwrócić tę samą ilość pieniędzy albo tę samą ilość rzeczy tego samego gatunku i tej samej jakości.

§ 2. Umowa pożyczki, której wartość przekracza tysiąc złotych, wymaga zachowania formy dokumentowej."

Pożyczki przez internet - jak z nich skorzystać?

Zawieranie umów przez internet i szybki przelew to niewątpliwa korzyść pożyczek online. Obecnie na rynku istnieje wiele portali oferujących tego typu usługi, wystarczy kilka chwil by zasilić nasze konto. W ten sposób działają między innymi pożyczki online w 15 minut. To standard na rynku pożyczkowym, możemy spotkać takie oferty praktycznie w każdym większym portalu. Szybkie pożyczki to kompleksowa pomoc w przypadku nagłych wydatków. Aby z nich skorzystać, w pierwszej kolejności należy wybrać stronę interesującej nas instytucji finansowej. Warto skorzystać z rankingów pożyczkodawców, dostępnych na wielu stronach internetowych. Najlepiej jednak polegać na sprawdzonych miejscach, takich jak często odwiedzane strony, pojawiające się na pierwszych pozycjach w wyszukiwarce. Wybierając firmę, z którą chcielibyśmy zawrzeć umowę kredytową, najlepiej kierować się kryteriami takimi jak: łatwy kontakt z placówką, bogata oferta, elastyczność w okresie spłacania czy niskie oprocentowanie. Opinie innych klientów również nie pozostają bez znaczenia. Dobrze jest odwiedzać fora internetowe czy portale z rankingami, żeby poznać zdanie innych pożyczkobiorców na temat konkretnej firmy. To uchroni nas przed niewłaściwym wyborem przy zawieraniu umowy.

Pożyczki przez internet to bez wątpienia absolutny hit. Nie ważne gdzie aktualnie przebywasz, wystarczy, że wypełnisz wniosek, a niebawem twoje konto zasili dodatkowa suma pieniędzy. Jeżeli chcesz wiedzieć, jak działają pożyczki online i jak o nie wnioskować, przeczytaj uważnie naszą instrukcję:

Krok pierwszy - znajdź interesującą cię firmę, o tym jak jej szukać, pisaliśmy powyżej.

Krok drugi - dokładnie zapoznaj się z ofertą i przeczytaj warunki.

Krok trzeci - złóż wniosek dostępny na stronie głównej, albo w zakładce z konkretną ofertą. We wniosku podaj najważniejsze dane takie jak dane osobowe, numer konta, interesującą cię kwotę i przewidywany okres kredytowania.

Krok piąty - czekaj na przelew.

Proste, prawda? Nie zapominaj jednak, że w przypadku jakiejkolwiek, nawet najmniejszej wątpliwości, nie wahaj się poprosić o pomoc. Skontaktuj się z doradcami, dostępnymi na czatach online i pod dedykowanym numerem telefonu.

ZOSTAW KOMENTARZ