Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

CIEKAWOSTKI

Ostatnie nabory wniosków o dotacje unijne dla firm – zobacz najciekawsze konkursy! Materiał partnera

środa, 14 października 2020 14:24 / Autor: Radio eM
Radio eM

Wraz z końcem roku kończy się unijna perspektywa finansowa na lata 2014-2020. Wielu przedsiębiorców już skorzystało z tej formy pomocy, ale nie wszystkie pieniądze zostały jeszcze rozdysponowane. To ostatnia szansa, żeby złożyć wniosek i powalczyć o nawet 80 procent dofinansowania dla własnego projektu. Sprawdź, w jakich konkursach możesz wziąć udział.

Polska w unijnym Rankingu Innowacyjności

W 2014 roku Polska była na 25. miejscu w unijnym Rankingu Innowacyjności –  to dane z Ministerstwa Rozwoju pochodzące z dokumentu „Programowanie perspektywy finansowej 2014-2020”. Choć z roku na rok liczba inwestycji wzrasta, w obszarze innowacyjnych technologii wciąż wiele jest do zrobienia. Wyraźnie rysuje się podział ze względu na województwa. Jedynie pięć na szesnaście województw (mazowieckie, małopolskie, podkarpackie, śląskie i dolnośląskie) zostało zaklasyfikowanych jako umiarkowanie innowacyjne.

Aktualne konkursy – czas na składanie wniosków mija pod koniec roku

POIR 1.1.1 Szybka ścieżka Agrotech

Jeszcze do 6 listopada masz szansę złożyć wniosek o dofinansowanie prac badawczo-rozwojowych w sektorze rolnym. W wyścigu po dotacje unijne mogą wziąć udział zarówno firmy z sektora MŚP, jak i duże przedsiębiorstwa. Warunkiem jest realizacja projektu poza terenem województwa mazowieckiego. W tym konkursie mikro i małe firmy mają szanse uzyskać nawet do 80% dofinansowania na badania przemysłowe i 60% na prace rozwojowe.

POIR 3.2.2 Kredyt na innowacje technologiczne

Wnioski o dofinansowanie innowacyjnych technologii można składać jeszcze do 30 grudnia bieżącego roku. Konkurs przeznaczony jest wyłącznie dla firm z sektora MŚP (które zatrudniają mniej niż 250 osób). Do rozdysponowania jest aż 350 milionów złotych. Firmy mogą liczyć na dotacje unijne w wysokości nawet 70% wartości całego projektu.

Szybka Ścieżka Koronawirusy

Nabór wniosków w konkursie rozpoczął się 6 maja i potrwa do 31 grudnia bieżącego roku. Na dotacje unijne mogą liczyć projekty, których celem jest wdrożenie innowacyjnych rozwiązań do walki z koronawirusem. Do wyścigu o pieniądze z UE mogą przystąpić zarówno małe, średnie, jak i duże przedsiębiorstwa. Jest, o co powalczyć! Mikro i małe firmy mogą zdobyć nawet do 80% wsparcia na badania przemysłowe.

Bezpłatny audyt online – pierwszy krok do unijnych pieniędzy

Zanim zaczniesz kompletować niezbędne dokumenty i tworzyć biznesplan, skorzystaj z bezpłatnego audytu unijnego. Wystarczy wypełnić krótką ankietę online i odpowiedzieć na pytania dotyczące Twojej firmy (ilu pracowników zatrudniasz, w jakim województwie planujesz realizować inwestycję, na co przeznaczysz dodatkowe środki, a także, jaka jest szacowana wartość projektu).

Specjaliści, którzy od lat pomagają polskim przedsiębiorcom pozyskać dotacje unijne, ocenią, czy Twój projekt ma szanse powalczyć o pieniądze w tej perspektywie finansowej. Podpowiedzą także, jakie zmiany należy wprowadzić i odpowiedzą na wszystkie pytania dotyczące dofinansowania ze środków UE.

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO