Dąbrowa 750x200

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»CIEKAWOSTKI»Odwiedziliśmy Zamek Królewski w Chęcinach

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


INFORMACJE KIELCE

Odwiedziliśmy Zamek Królewski w Chęcinach

Chęciny / 05 sierpnia 2017 / Tekst
Odwiedziliśmy Zamek Królewski w Chęcinach fot. Dariusz Skrzyniarz

Zamek Królewski w Chęcinach to jedno z tych miejsc w województwie świętokrzyskim, które z pewnością warto odwiedzić w wolnej chwili. W odrestaurowanych ruinach średniowiecznej twierdzy jest co oglądać. Turyści mogą zajrzeć do skarbca, starej studni czy do pozostałości po części mieszkalnej twierdzy. Dostępne do zwiedzania są także baszty, z których szczytów rozpościera się zapierający dech w piersiach widok na Chęciny i spory kawałek Kielecczyzny. Stąd widać także fragment stolicy województwa. Ponadto, przy sprzyjającej pogodzie z zamku można dojrzeć nawet… Tatry.

W ramach letniej akcji Radia eM Kielce odwiedziliśmy Zamek Królewski w Chęcinach. W jego części zwanej Zamkiem Górnym rozłożyliśmy nasze mobilne studio. Z wnętrza tego wyjątkowego zabytku przetransmitowaliśmy rozmowy z dyrektorem Grzegorzem Pierzakiem, instruktorką tańców średniowiecznych Anną Pabiś, zamkowym płatnerzem Marcinem Jabłońskim oraz z turystami.

Nasi rozmówcy mówili o atrakcjach jakie czekają na zwiedzających Zamek. Podobno ruiny twierdzy regularnie odwiedza Biała Dama. Można ją zobaczyć podczas imprez z serii „Noc na Zamku”. Podczas tych spotkań można dowiedzieć się czegoś więcej o przeszłości obiektu, obejrzeć pokazy walk na miecze, tańców dworskich i plebejskich. „Noce na Zamku” odbędą się jeszcze 11 i 25 sierpnia. Ta seria imprez zamknięta zostanie 15 września.

Posłuchaj jednej z odsłon naszych rozmów:

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna