Dąbrowa 750x200

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»CIEKAWOSTKI»Nowy niebieski pojemnik na papier

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


INFORMACJE KIELCE

Nowy niebieski pojemnik na papier

30 października 2017 / Tekst

Od 1 marca 2018 roku zaczną obowiązywać w Kielcach nowe zasady prowadzenia selektywnej zbiórki odpadów. Ma to związek z wejściem w życie rozporządzenia ministra środowiska w sprawie szczegółowego sposobu selektywnego zbierania wybranych frakcji odpadów komunalnych.

Dodatkowo mieszkańcy oraz właściciele nieruchomości niezamieszkałych prowadzący selektywną zbiórkę odpadów otrzymają pojemniki oraz worki koloru niebieskiego przeznaczone na odpady z papieru. Do tej pory papier był gromadzony łącznie z odpadami z tworzyw sztucznych w pojemnikach koloru żółtego. Co zatem należy wrzucać do pojemnika koloru żółtego po zmianach? Metale i tworzywa sztuczne takie jak m.in. odkręcone i zgniecione plastikowe butelki po napojach, plastikowe opakowania, opakowania po środkach czystości, aluminiowe puszki po napojach i sokach czy plastikowe torby lub worki. Natomiast nie wrzucamy m.in. zużytego sprzętu elektronicznego i AGD czy butelek i pojemników z zawartością.

Do nowych pojemników koloru niebieskiego wrzucamy m.in. karton, tekturę, gazety, książki czy opakowania z papieru, ale nie wrzucamy chociażby ręczników papierowych czy pieluch i podpasek. Szkło należy wrzucać do pojemnika lub worka zielonego, a odpady ulegające biodegradacji do pojemnika lub worka brązowego. Z kolei wszystko to, czego nie można odzyskać w procesie recyclingu, z wyłączeniem odpadów niebezpiecznych wyrzucamy do pojemnika z odpadami zmieszanymi. Przypominamy, że odpady niebezpieczne takie jak baterie czy sprzęt RTV AGD można oddać w specjalnie wyznaczonych do tego punktach.

herb_Kielc (1).jpg logo wfosigw.jpg

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna