Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

CIEKAWOSTKI

Nowoczesne kominki – pokochaj ich zalety. Artykuł sponsorowany

środa, 25 lipca 2018 12:52 / Autor: Weronika Grela
Weronika Grela

Biokominki, które bez problemu można zaliczyć do grupy kominków nowoczesnych, mają szereg różnych zalet. Coraz częściej doceniają je zadowoleni nabywcy tych produktów. Co wpływa na to, że stają się one coraz bardziej popularne?

Biokominek wolny od dymu

Bioetanol to bezwonne i ekologiczne paliwo, którym pali się w nowoczesnych biokominkach. Jego skład oparty jest zazwyczaj na etanolu, a w wyniku jego spalania powstaje jedynie dwutlenek węgla i para wodna, która korzystnie wpływa na wilgotność powietrza. Nie wytwarza się żaden dym. Ilość wydobywającego się CO2 jest bardzo bezpieczna, jest go tyle, ile wydziela dorosły człowiek.

Czysty salon – tak to możliwe!

Biokominek to urządzenie bardzo łatwe w utrzymaniu. Zwłaszcza jeżeli użyjemy paliwa mającego odpowiednią jakość. Wystarczy jedynie delikatnie przetrzeć jego ściany, tak aby zetrzeć znajdujący się na nich kurz. Używamy przy tym środków przeznaczonych to tego rodzaju powierzchni. Zbyt agresywne płyny mogą przyczynić się m.in. do powstania odbarwień.

Wybierz model dopasowany do ciebie

Kolejną zaletą nowoczesnych biokominków jest to, że dostępne są one w różnych wariantach. Można wybierać np. wśród modeli kominków montowanych na ścianach. Do nabycia są także kominki narożne i zupełnie małe. Takie, które przestawia się w dowolne miejsce, w zależności od potrzeb. Każdy z nich zapewnia komfort podziwiania tańczących ogników.

Wsparcie ogrzewania – przyjemne i pożyteczne

Biokominek oprócz walorów dekoracyjnych może być również cennym wsparciem podstawowego ogrzewania domu. To propozycja dla tych, którzy cenią sobie przyjemne domowe ciepełko. A także dla tych, którzy nie mogą pozwolić sobie na tradycyjny kominek, ponieważ mieszkają w bloku.

Kominek a aranżacja wnętrza

Kominki tego rodzaju mają prostą i jednocześnie minimalistyczną formę. Dzięki temu pasują do wielu rodzajów wnętrz. Zarówno tych tradycyjnych, jak i urządzonych w nowoczesnym stylu.

Biokominek kontra relaks na tarasie

Długie, letnie wieczory zachęcają do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Spotkanie z przyjaciółmi na tarasie lub balkonie może być jeszcze przyjemniejsze, kiedy zadbamy o odpowiednią oprawę. Smaczne przekąski, dobrej jakości wino i… tańczące ogniki ognia w biokominku – to przepis na niezapomniane chwile.

Artykuł powstał we współpracy z https://kratki.com/

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO