Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

CIEKAWOSTKI

Krwiodawcy ze Złotego Biurowca

środa, 30 stycznia 2019 09:11 / Autor: Beata Kwieczko
Fot. Kolporter
Beata Kwieczko

Prawie 110 litrów krwi w ciągu trzech lat przekazali pracownicy spółek należących do Krzysztofa Klickiego w organizowanych, wspólnie z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach, akcjach honorowego oddawania krwi. Dali tym samym przykład, aby dzielić się tym cennym darem z innymi.

Na terenie biurowca Kolportera, znajdującego się przy ulicy Zagnańskiej w Kielcach, odbyło się już 13 takich akcji. Pierwszy raz ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zaparkował przed siedzibą Kolportera w lipcu 2015 roku. Wówczas do oddania krwi zakwalifikowało się 46 pracowników. W 2016 roku zorganizowano cztery akcje, w których wzięło udział 80 osób. W kolejnych siedmiu akcjach, które odbyły się w latach 2017-2018 bezcennym lekiem podzieliło się 100 kolejnych pracowników. Ostatnia akcja odbyła się kilka dni temu i wzięło w niej udział 18 osób.

- Współpracujemy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa od 2015 roku. Wówczas dyrektor świętokrzyskiego centrum wystosował do naszej firmy apel o zorganizowanie akcji w Kolporterze. Bank krwi był praktycznie pusty, a przedstawiciele centrum szukali nowych dawców w różnych zakątkach Kielc i województwa świętokrzyskiego. Podjęliśmy decyzję o organizacji akcji mobilnego ambulansu. Zależało nam, aby jak najwięcej osób wsparło naszą inicjatywę, dlatego poza pracownikami Kolportera dowiedzieli się o niej także pracownicy innych spółek mieszczących się w biurowcu przy Zagnańskiej 61 w Kielcach. Do akcji przyłączyli się pracownicy Infovera, Pretoriusa, Expo Silesia, Fermentu, BC&O Polska. A w obecnych akcjach udział biorą także przedstawiciele PeP i firmy Altar - mówi Dariusz Materek, rzecznik prasowy Kolportera.

- Przez te lata pracownicy stawiali się w ambulansie RCKiK z chęcią udziału w akcjach blisko 360 razy, a 244 razy wzięli w nich czynny udział, oddając łącznie 109,8 litrów krwi. Bardzo nas cieszy ta liczba, bowiem dowodzi ona, że pracujące w biurowcu osoby nie są obojętne na potrzeby innych. Jesteśmy dumni, że tak wielu ludzi o dobrym sercu jest wśród nas – dodaje Dariusz Materek.

Kolporter jest największym dystrybutorem prasy w Polsce. Oferuje kompleksową obsługę punktów handlowych i sieci sprzedaży oraz świadczy usługi logistyczne i reklamowe. Kolporter zarządza siecią około 800 saloników prasowych. Spółka zatrudnia w całym kraju blisko tysiąc osób.

Oprac. na podstawie informacji prasowej

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO