Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»CIEKAWOSTKI»Kolejna edycja Świętokrzyskiego Racjonalizatora

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

Hulajnoga konkurs 700x200

Hulajnoga konkurs 300x250

CIEKAWOSTKI

Kolejna edycja Świętokrzyskiego Racjonalizatora

02 sierpnia 2019 / Tekst

Do 30 września br. można składać wnioski do konkursu Świętokrzyski Racjonalizator. To nagroda ustanowiona przez Sejmik Województwa Świętokrzyskiego w 2009 roku, a jej głównym celem jest wyłonienie  ciekawych inicjatyw w najważniejszych obszarach aktywności gospodarczej, wnoszących wkład w rozwój województwa świętokrzyskiego.

W konkursie biorą udział rozwiązania, na które Urząd Patentowy RP udzielił ochrony w roku kalendarzowym poprzedzającym daną edycję konkursu, oraz projekty wynalazcze zgłoszone do ochrony w Urzędzie Patentowym RP, także w roku kalendarzowym poprzedzającym daną edycję konkursu.

Uczestnikami konkursu mogą zostać: osoby fizyczne, w tym osoby prowadzące działalność gospodarczą, mikro, małe, średnie i duże przedsiębiorstwa, uczelnie i jednostki badawczo-rozwojowe, ośrodki transferu technologii, inkubatory przedsiębiorczości, inkubatory technologiczne.

Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest posiadanie siedziby/miejsca zamieszkania na terenie województwa świętokrzyskiego.

Zgłoszone rozwiązania podlegają ocenie przez komisję konkursową, która przyznaje nagrody pieniężne ich twórcom. W skład komisji wchodzą przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego, czołowych instytucji otoczenia biznesu i świata nauki z regionu, rzecznik patentowy oraz przedstawiciel Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej.

Formularz zgłoszeniowy, regulamin konkursu oraz inne szczegółowe informacje dotyczące tegorocznej edycji są dostępne w wersji elektronicznej na stronie internetowej: www.swietokrzyskie.pro/nagrody/regulamin-konkursu

ZOSTAW KOMENTARZ