Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

CIEKAWOSTKI

Jesienią w Tatrach. Materiał partnera

poniedziałek, 28 września 2020 16:27 / Autor: Radio eM
Radio eM

Coraz więcej osób decyduje się na spędzenie urlopu w Tatrach poza sezonem. Jesień kusi znacznie mniejszym tłokiem na szlakach, idealną pogodą i niezapomnianymi widokami. Także w restauracjach czy hotelach jest zdecydowanie luźniej, choć warto pamiętać o tym, że ciepły weekend jest w stanie przyciągnąć do stolicy polskich gór wielu amatorów wspinaczki i spacerów. Wrzesień i październik od kilku lat rozpieszczają pogodą i bardzo przyjaznymi warunkami, choć poranki i wieczory mogą być już bardzo chłodne. Aktywni turyści jednak doskonale wiedzą o tym, że w góry trzeba się odpowiednio ubrać.

Szlaki bez tłumów

Ci, którzy nie przepadają za gwarem i tłumami na górskich szlakach, powinni wybrać mniej popularne miejsca oraz okres, kiedy ruch turystyczny zdecydowanie spada. Wtedy też zdecydowanie łatwiej można spotkać tych, którzy chodzenie po górach traktują na poważnie. Dzięki temu można też odpocząć od cywilizacji, pośpiechu i zakosztować radości ze spotkania z naturą, a nie przeciskać się między ludźmi. Dlatego jesienne wypady stają się tak popularne. Kusi również baza noclegowa, jaką przygotowuje Zakopane. Apartamenty centrum oferują doskonałe warunki za przystępną cenę, co jest kolejną zaletą odpoczynku poza głównym sezonem. Choć ten też się coraz bardziej wydłuża.

Co robić w Zakopanem?

Stolica polskich Tatr od lat kusi różnymi atrakcjami. Poza kultowymi Krupówkami, restauracjami, oscypkami najważniejsze z nich dotyczyć będą oczywiście szlaków górskich. A jest ich tutaj bardzo dużo i dzięki temu każdy – niezależnie od tego, czy lubi popularne miejsca, czy szuka ciszy i okazji do tego, by pobyć w samotności bez problemu znajdzie coś idealnego dla siebie. Tu bliskość natury koi nerwy, jest okazją do tego, by nieco się zmęczyć a także daje satysfakcję z każdego zdobytego szczytu. Kuszą poranne mgły nad dolinami, zmieniająca się kolorystyka, która jest tak charakterystyczna dla złotej polskiej jesieni i oczywiście niezwykłe zachody słońca. To wszystko będzie można odczuć podczas każdego spaceru, bo tu natura jest zmienna i codziennie pokazuje człowiekowi, jak wielką ma moc.

Szczególnie jesienią powinniśmy pamiętać o tym, by wychodzić w góry wcześnie rano. Wówczas dzień jest dłuższy i bez problemu wrócimy ze szlaku przez zmrokiem. Poza tym rano jest zdecydowanie mniej ludzi, a nietknięta cywilizacją natura odkrywa to wszystko, co ma w sobie najpiękniejsze. Z zasady w te miejsca wraca się również zimą, wiosną czy latem, a w każdej wersji góry po prostu inspirują.

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO