Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»CIEKAWOSTKI»Jak sprawnie zarządzać firmowym magazynem? Materiał partnera

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

Hulajnoga konkurs 700x200

Hulajnoga konkurs 300x250

CIEKAWOSTKI

Jak sprawnie zarządzać firmowym magazynem? Materiał partnera

26 lipca 2019 / Tekst

Prowadzenie własnej firmy to nie lada wyzwanie, szczególnie gdy nagle klienci zaczynają wykazywać dużo większe zainteresowanie naszymi usługami lub produktami, niż to miało miejsce do tej pory. Istnieją jednak narzędzia, które mogą pomóc nam w opanowaniu i sprawnym zarządzaniu różnymi mechanizmami biznesu. Jednym z takich narzędzi jest program do zarządzania stanem naszego magazynu.

Czy warto inwestować w program do obsługi magazynu?

Jeżeli prowadzimy sklep internetowy lub inną małej lub średniej wielkości firmę, powinniśmy powoli zacząć myśleć nad ułatwieniem obsługi magazynu. Szczególnie dotyczy to e-commerce, gdzie wzrost sprzedaży może zachodzić bardzo szybko. W takiej sytuacji, gdy nagle obserwujemy znaczne zwiększenie ilości zamówień, bez odpowiedniego oprogramowania może być trudny do opanowania. Dlatego nawet jeżeli obecnie prowadzimy stosunkowo niewielkie przedsiębiorstwo, dobrze jest zainwestować w jego zaplecze techniczne, aby uniknąć problemów i nieporozumień w przyszłości.

Zalety programu magazynowego online

Program magazynowy możemy wdrożyć do firmy na dwa sposoby: albo poprzez zakupienie oprogramowania fiskalnego instalowanego na naszym komputerze, albo jako usługę online. W pierwszym przypadku, jeżeli zależy nam na dobrej jakości programie, musimy liczyć się z dość dużym wydatkiem, a także niewielką mobilnością, jeżeli dysponujemy w pracy komputerem stacjonarnym. Z kolei usługa online jest o wiele wygodniejsza - mamy do niej dostęp zawsze, gdy tego potrzebujemy, a także możemy logować się z różnych urządzeń, co pozwala na pracę z każdego miejsca, w jakim akurat jesteśmy. Miesięczny koszt utrzymania magazynu online jest również mniejszy, co czyni to rozwiązanie bardziej przystępnym.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Jeżeli interesuje nas wdrożenie programu do obsługi magazynu w naszej firmie, powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę na cennik, regulamin korzystania z usługi i wszystkie inne warunki z nim związane. Dobrze jest sprawdzić również, ile stanowisk pracy obejmuje licencja, a także w jakiej formie mamy się rozliczać. Do ważnych parametrów należą również rzeczy takie, jak sposób archiwizowania danych, bezpieczeństwo informacji, które przetrzymujemy w ramach programu czy zabezpieczenia samej strony przed włamaniem. Gdy nie mamy zastrzeżeń do wszystkich tych punktów, możemy śmiało zacząć korzystać z usługi.

ZOSTAW KOMENTARZ