Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»CIEKAWOSTKI»Gratka dla fanów gier komputerowych

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


INFORMACJE KIELCE

Gratka dla fanów gier komputerowych

Kielce / 12 stycznia 2018 / Tekst

Przed nami pierwsza edycja turnieju e-gamingowego Kieleckiego Parku Technologicznego. Trwają eliminacje online.

Jak informuje Szymon Mazurkiewicz, dyrektor Kieleckiego Parku Technologicznego, turniej jest odpowiedzią na rosnące zainteresowanie branżą e-sportową. – Obserwujemy panujące obecnie na całym świecie trendy. Dlatego Kielecki Park Technologiczny podjął się organizacji pierwszej edycji turnieju KPT Game CUP – mówi i dodaje, że dziś KPT coraz częściej wychodzi poza definicję samego Parku przygotowując zupełnie nowe inicjatywy. – Może w przyszłości uda nam się zrealizować przedsięwzięcia, które pozwolą na przyciągnięcie tu firm, które zajmują się programowaniem gier komputerowych – kontynuuje dyrektor.

Uczestnicy premierowej edycji turnieju mierzą się w grze Counter Strike: Global Offensive. To jedna z najpopularniejszych gier online’owych na świecie. W przyszłym tygodniu poznamy 8 drużyn, które znajdą się w ćwierćfinale 20 stycznia w Kieleckim Parku Technologicznym. Do turnieju KPT Game CUP mogły zgłosić się drużyny 5-osobowe. Wiek uczestników to  minimum 13 lat. Rozgrywki odbywają się w systemie drabiny turniejowej. W fazie eliminacyjnej mogły wziąć udział 64 drużyny. Finał odbędzie się 21 stycznia w KPT. Dla dwóch najlepszych drużyn i najlepszego gracza turnieju  przewidziane są nagrody pieniężne. Pula nagród to 5 tys. zł.

Tymczasem już 19 stycznia w Galerii Korona Kielce (Atrium, poziom -1), która jest partnerem wydarzenia, w godzinach 12.00-19.00 odbędzie się KPT Game CUP – BEFORE. - Podczas BEFORE’a będzie można sprawdzić swoje umiejętności w Strefie Retro, gdzie na 12 przygotowanych stoiskach czekać będą na uczestników gry sprzed 10, a niekiedy 30 lat. Warto wymienić takie tytuły, jak Pacman, Mortal Kombat, River Raid, Dizzy czy Space Invaders – wymienia Marcin Januchta, szef Działu Promocji i PR KPT. Dodatkowo, dla fanów przebrań, zorganizowany zostanie konkurs pn. „NaStrój” na najlepsze przebranie. Jury wybierze w nim najciekawszy strój bohatera pochodzącego z gry konsolowej, gry komputerowej, mangi, anime lub komiksu.

- Warto podkreślić, że w wydarzeniu 20 i 21 stycznia w KPT będzie mogła uczestniczyć widownia, czyli inni fani gry Counter Strike, którzy nie zdecydowali się na wzięcie udziału w turnieju – zapowiada Marcin Januchta. Bilety dla widowni dostępne są poprzez stronę: https://bilety.ecn.kielce.pl/rezerwacja/grupa-wydarzen.html?d=3. Przy wejściu odwiedzający będą musieli okazać się dokumentem zawierającym zdjęcie i datę urodzenia oraz przedstawić pisemną zgodę rodzica lub opiekuna prawnego. Cena biletu to 20 zł. Jeden bilet uprawnia do wstępu na całe wydarzenie (2 dni turniejowe). - W Kieleckim Parku Technologicznym, specjalnie na potrzeby turnieju, powstaną 3 strefy rozrywki: Strefa Retro, Strefa OsuPoli oraz Strefa Free2Play. Za przygotowanie Strefy Retro odpowiada jeden z partnerów – Starachowickie Retro Granie. To coś dla fanów starych, klasycznych gier na konsolach Atari, Sega, Pegazus, Nintendo i PlayStation 1 i 2, w które kiedyś grał cały świat – zapowiada Marcin Januchta. W przestrzeni Parku pojawią się stanowiska komputerowe z grami retro oraz konsole, także te z kierownicami i fotelami samochodowymi. Jedną ze stref zorganizuje OsuPoli. Osu to gra muzyczno-zręcznościowa. Użytkownicy tworzą w niej mapy do piosenek, które trzeba odpowiednio wyklikiwać. W rytm muzyki na ekranach graczy pojawiają się różne kształty – jedne trzeba kliknąć, drugie przesunąć, a jeszcze innymi zakręcić. Nie zabraknie też nowinek na rynku gier, które zaprezentowane zostaną w Strefie Free2Play, którą przygotuje zespół GameOn, kolejny partner turnieju. Tu pojawią się takie tytuły, jak Wolfenstein II: The New Colossus, Call of Duty: WWII, Fifa 18, LEGO Ninjago.

źródło: Kielecki Park Technologiczny

oprac.: Piotr Wójcik

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna