Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

CIEKAWOSTKI

Dlaczego warto działać w organizacji NGO? Opowiedzą o tym podczas debaty

środa, 24 czerwca 2020 13:28 / Autor: Weronika Kępa
Weronika Kępa

Debata odbędzie się w czwartek, 25 czerwca, o godzinie 17 w ramach cyklu #LokalneStrefySpotkań. To projekt mający na celu przede wszystkim zachęcenie mieszkańców małych miejscowości z regionu świętokrzyskiego do zaangażowania się w bliskie im sprawy społeczne.

- W pierwotnej wersji chcieliśmy zorganizować cykl wydarzeń plenerowych. Jednak koronawirus sprawił, że Lokalne Strefy Spotkań odbędą się online – mówi Ksenia Kowalczyk, prezes Fundacji Świętokrzyskiej, będącej organizatorem debaty.

- Temat wzmocnienia dialogu oraz dyskusji nad problemami organizacji pozarządowych w województwie świętokrzyskim jest podnoszony od wielu lat. Dlatego, jako młodzi aktywiści, podjęliśmy decyzje o organizacji wydarzeń, które będą poruszać tematy bliskie społecznikom - dodaje.

W debacie weźmie udział Mariusz Brelski, przewodniczący Świętokrzyskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego, Anna Łubek, prezes Zarządu Stowarzyszenia LGD Wokół Łysej Góry oraz Kamil Kołbuc, prezes Zarządu Fundacji imienia Stefana Artwińskiego.

Uczestnicy odpowiedzą na pytanie dotyczące sensu działalności w organizacjach pozarządowych, satysfakcji płynącej z pracy społecznej oraz korzyści wynikających z zaangażowania w NGO.

- Mamy nadzieję, że projekt pokaże, jak ważne są organizacje pozarządowe i społeczeństwo obywatelskie. Inicjatywa powinna zachęcić mieszkańców regionu do wyjścia z domu, porozmawiania z sąsiadami, nawiązania z nimi głębszych relacji, a także wspólnego zaangażowania na rzecz ich małej wspólnoty lokalnej - stwierdza Kowalczyk.

- Projekt zapewnia potrzebę uczestnictwa w kulturze i życiu lokalnej wspólnoty, którą ma każdy człowiek, a której nie może realizować z uwagi na brak takiej oferty w poszczególnych miejscowościach – dodaje.

Fundacja Świętokrzyska na przestrzeni lat zrealizowała wiele inicjatyw o charakterze charytatywnym i promocyjnym. Ich działalność dotyczy promowania dziedzictwa kulturowego województwa świętokrzyskiego oraz walorów turystycznych regionu. Jej członkowie to doświadczeni działacze organizacji pozarządowych i społecznych.

Projekt Lokalne Strefy Spotkań został sfinansowany przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014 - 2020.

72721286 145017283506797 3147678447728328704 n

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO