Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»CIEKAWOSTKI»Dlaczego dobranie odpowiedniego obuwia jest tak ważne? ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


INFORMACJE KIELCE

Dlaczego dobranie odpowiedniego obuwia jest tak ważne? ARTYKUŁ SPONSOROWANY

19 czerwca 2018 / Tekst

Noszenie nieodpowiedniego obuwia może zakończyć się naprawdę boleśnie, począwszy od zapalenia ścięgien, poprzez skręcenie stawu skokowego, czy haluksy. Jak obuwie wpływa na nasze zdrowie i które modele butów wybrać, by czuć się komfortowo?

Często nie zastanawiamy się szczególnie nad wyborem funkcjonalnego obuwia. Zwracamy uwagę na modny model oraz materiał, z którego buty są wykonane, jednak to nie wszystko, by zadbać o optymalne wsparcie w czasie codziennych czynności. Warto pamiętać, że obuwie także ma duży wpływ na nasze zdrowie, jak i kondycję organizmu. 

Tym samym rozsądnym rozwiązaniem jest poświęcenie nieco więcej czasu na dobór obuwia np. za pośrednictwem strony eObuwie.com.pl. Możliwości jest naprawdę wiele, dlatego bez trudu znajdziemy modne, ładne i co najważniejsze - w pełni funkcjonalne i zdrowe dla naszych stóp obuwie. 

Dobranie odpowiedniego obuwia do pory roku

Dobór właściwego obuwia to podstawa! Warto wybierać takie z naturalnej skóry, które umożliwia cyrkulację powietrza wokół stopy. Jest to ważne dlatego, że zbyt duża wilgotność w obrębie buta może wywoływać stany zapalne, a także i grzybicę. Sztuczne materiały zapewniają słabą przewiewność, co jest niedopuszczalne szczególnie latem. Przy wyższych temperaturach bardzo łatwo o odparzenia, odciski, a także wspomniane problemy grzybicze. 

Latem sprawdzą się skórzane mokasyny Ralph Lauren oraz wygodne sandały. W obydwu przypadkach należy pamiętać o tym, by nie wybierać modeli z bardzo cienką podeszwą, która zwiększa ryzyko urazu, w czasie chodzenia po nierównej powierzchni. Podeszwa, która ma około 2-3 centymetrów jest optymalna i zapewnia pełen komfort podczas chodzenia. 

Obuwie dostosowane do aktywności fizycznej 

Nie tylko wybór butów na co dzień jest ważny, ale także tych, które będziemy nosić do aktywności fizycznej. Wbrew pozorom do biegania nie wystarczą zwykłe najtańsze adidasy, bo te mogą wyrządzić naszemu ciału więcej szkody niż pożytku. Obuwie dostosowane do formy ruchu to podstawa. Jeśli uprawiamy jogging na twardej powierzchni potrzebujemy odpowiedniej amortyzacji, a tę może nam zapewnić tylko dobre obuwie. Bez takiej amortyzacji szybko ucierpią nasze stawy i pojawią się pierwsze bóle w kolanach, kostkach, a nawet i kręgosłupie. 

Te buty noś rzadziej 

Istnieje kilka typów obuwia, które są uwielbiane przez kobiety: szpilki z cienkim noskiem, wysokie obcasy, czy baleriny. Choć świetnie prezentują się na stopie, to mogą powodować wiele nieprzyjemnych urazów takich jak: skręcenie kostki, czy zapalenie ścięgien. Wysokie obcasy wymuszają nienaturalną pozycję stopy, co po dłuższym czasie skutkuje dyskomfortem i bólem. Jeśli obcasy noszone są bardzo często to mogą prowadzić one nawet do zwyrodnień kości i stawów. 

Wydawałoby się, że baleriny nie powinny znaleźć się w tej kategorii. A jednak! Ich największą wadą jest to, że cienkie podeszwy nie zapewniają amortyzacji. Co gorsza po takiej podeszwie stopy się ślizgają, a palce bywają przykurczone. Efekt? Dyskomfort i odciski.

Dobór odpowiedniego obuwia jest niezwykle ważny nie tylko ze względów estetycznych, czy też trendów. Świetnej jakości skórzane obuwie zapewnia komfort noszenia, jak i nie obciąża stóp, stawów, czy kości. W rezultacie możemy przechodzić cały dzień i nie odczuwać w związku z tym większego zmęczenia. Nie zaniedbujmy stóp, bo te codziennie muszą wykonać tytaniczną pracę utrzymywania naszego ciała. Wprost przeciwnie - teraz naprawdę o nie zadbajmy, zaczynając od dobrego obuwia! 

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

Na żywo

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna