Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

CIEKAWOSTKI

Jak radzić sobie z rozstępami? Materiał partnera

czwartek, 21 maja 2020 14:22 / Autor: Radio eM
Radio eM

Rozstępy mogą pojawić się w różnych okresach życia. Zazwyczaj wtedy, kiedy skóra bardzo intensywnie się rozciąga. Pojawiają się w ciąży, w okresie dojrzewania, u osób z nadwagą i tych, które zażywają sterydy.

reporterm

Za pojawienie się rozstępów odpowiadają włókna kolagenowe, a raczej ich zmiany zwyrodnieniowe. Właśnie to dzieje się, kiedy skóra bardzo szybko i bardzo mocno się rozciąga. Elastyczność skóry ma swoje ograniczenia i kiedy włókien kolagenowych jest za mało, a skóra wciąż się rozciąga, pojawiają się białe linie, które wizualnie przypominają blizny. Każdy, kto ma je na swoim ciele, chciałby się ich pozbyć.

Czy można zapobiegać rozstępom?

Kiedy rozstępy już na skórze są, trudno się ich pozbyć. Dlatego też najlepiej pomyśleć o nich wcześniej. Na pewno warto dbać o prawidłową masę ciała, by nie narażać skóry na rozciąganie na skutek powiększającej się tkanki tłuszczowej. Następnie ważne są masaże w domu i gabinetach kosmetycznych. Jest też szereg zabiegów uelastyczniających. Bardzo przydatne są kosmetyki na rozstępy. Szczególnie chętnie sięgają po nie kobiety w ciąży, które wiedzą, że są najbardziej narażone na rozstępy.

Dlaczego kosmetyki na rozstępy?

Kosmetyki na rozstępy mają zminimalizować ryzyko pękania włókien kolagenowych, a więc dzięki nim skóra ma lepszą gęstość i jest bardziej elastyczna. Wśród najważniejszych składników, jakie się w nich znajdują, wymienić trzeba wyciągi ze skrzypu, czy bluszczu, krzem organiczny, aminokwasy. Nie zawsze różnego rodzaju kremy i żele są skuteczne z rozstępami, które już są widoczne na skórze, za to doskonale mogą skórę przed ich pojawieniem się uchronić.

W przypadku kobiet ciężarnych zdarza się, że osobne kosmetyki są przygotowane do stosowania na brzuch, a inne na nogi czy piersi. Aby kosmetyki na rozstępy faktycznie przynosiły efekty, należy po nie sięgać regularnie. Najlepiej smarować skórę raz lub dwa razy dziennie. Wysokiej jakości leki na rozstępy znaleźć można na https://ziaja.com/

Kuracja lekami

Poza kosmetykami, w aptekach są dostępne leki, które również pozwalają walczyć z rozstępami. Jednak w ich przypadku należy wcześniej skonsultować się z lekarzem, by zweryfikował skład lub ewentualnie dopasował odpowiedni preparat. Wśród najczęstszych związków, jakie stosuje się powszechnie w lekach na rozstępy, są m.in. N-Acetylohydroksyproliny, tretynoina, defiltran i wąkrotka.

Może zabiegi w gabinecie kosmetycznym?

Zdarza się, że pomimo starań i prawidłowej pielęgnacji kosmetyki na rozstępy nie zapobiegły ich pojawieniu. Na co wpływ mogą mieć, chociażby czynniki genetyczne. Wtedy też, zamiast załamywać ręce, warto pomyśleć nad wizytą w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym. Chociaż usługi pozwalające na redukcję lub usunięcie rozstępów są kosztowne, są bardzo skuteczne.

Wśród najbardziej cenionych zabiegów, które wybierają klienci salonów kosmetycznych, w dalszym ciągu najbardziej popularna jest mikrodermabrazja. Jednak bardzo silną konkurencję w postaci mezoterapii i endermologii. Jest też karboksyterapia, którą uważa się za rewolucję w medycynie estetycznej.

Nowy numer!
31/2020 31/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO