Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

CIEKAWOSTKI

Pomóżmy podopiecznym Fundacji "Miśka Zdziśka"

czwartek, 14 maja 2020 16:52 / Autor: Beata Kwieczko
Beata Kwieczko

Podopieczni Fundacji Miśka Zdziśka "Błękitny Promyk Nadziei" i mieszkańcy powiatu jędrzejowskiego będą mogli skorzystać z bezpłatnych porad psychologicznych i prawnych. Wszystko dzięki wpłatom, których można dokonywać za pomocą portalu NGO.

Na konto Fundacji można wpłacać pieniądze na ugoszczenie podopiecznego Fundacji ciastem i kawą, godzinę porad psychologicznych i prawnych oraz inną pomoc. Na poszczególne cele będą przeznaczane kwoty 20 złotych, 150 złotych i 200 złotych, ale można też przekazywać dowolne datki. Wpłaty będą dokonywane za pomocą portalu NGO oraz specjalnego baneru, który zostanie umieszczony na stronie Fundacji. Link znajduje się TUTAJ.

- Dokonane w ten sposób darowizny można odliczyć od podatku. Dowodem płatności jest przelew bankowy oraz potwierdzenie przekazania darowizny, które otrzymuje darczyńca na podany adres e‑mail - tłumaczy Dariusz Lisowski, prezes Fundacji Miśka Zdziśka "Błękitny Promyk Nadziei".

W tytule przelewu jest wpisane słowo "darowizna" oraz podany numer KRS i nazwa Fundacji.

- Dla nas cenna jest każda, nawet niewielka wpłata. Teraz borykamy się z trudnościami finansowymi, ponieważ z powodu epidemii koronawirusa została wstrzymana zbiórka plastikowych nakrętek, która w dużej mierze opierała się na świętokrzyskich placówkach, a pieniądze z niej były przeznaczane na bieżące wydatki - mówi prezes Lisowski.

Fundacja nadal finansuje koszty leczenia i rehabilitacji swoich podopiecznych. Ponadto realizuje projekt Aktywni(nie)samodzielni, w ramach którego opłaca wypożyczanie sprzętu rehabilitacyjnego oraz umożliwia swoim podopiecznym darmowe korzystanie z  usług opiekuńczych jak również darmowej rehabilitacji prowadzonej w miejscu zamieszkania. Nadrzędnym celem Fundacji jest również aktywizacja zawodowa i społeczna niepełnosprawnych. Organizacja pokrywa także koszty zakupu sprzętu medycznego, ortopedycznego, leków oraz koszty dojazdu do placówek leczniczych

Nowy numer!
37/2020 37/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO