Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»BIZNES»Szybka pożyczka przez internet – jak to działa? ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


BIZNES

Szybka pożyczka przez internet – jak to działa? ARTYKUŁ SPONSOROWANY

22 lutego 2019 / Tekst

W dobie dynamicznego rozwoju usług bankowości internetowej pożyczki on-line są bardzo rozpowszechnione. Chcesz uzyskać dodatkowe środki finansowe na dowolny cel i zależy Ci na czasie? Sprawdź, jak wygląda procedura wnioskowania o pożyczkę on-line. Ile trwa wydawanie decyzji? Dlaczego warto skorzystać z takiej oferty?

Wypełnij wiosek on-line

Pożyczki przez internet pozwalają uzyskać nawet kilkanaście tysięcy złotych dodatkowych środków, a proces wnioskowania o pieniądze jest maksymalnie uproszczony. Wystarczy wejść na stronę firmy oferującej pożyczki, podać żądaną kwotę i maksymalny okres spłaty, a następnie wypełnić wniosek. Warto pamiętać o podaniu prawdziwych i aktualnych danych osobowych – imienia i nazwiska, adresu czy numeru dowodu osobistego. Jakakolwiek pomyłka może skutkować odmowną decyzją.

Kto może ubiegać się o pożyczkę przez internet?

Firmy oferujące szybkie pożyczki on-line nie stosują rygorystycznych wymogów wobec klientów. Z reguły wystarczy być osobą pełnoletnią z pełną zdolnością do czynności prawnych, a także posiadać polskie obywatelstwo, indywidualne konto bankowe, telefon oraz ważny dowód osobisty. Pożyczkobiorca musi również mieć stałe źródło dochodu.

Jakie formalności należy spełnić?

Pożyczki on-line charakteryzują się uproszczonymi procedurami i są dostępne dla większości klientów. Pożyczkobiorca nie musi dostarczać zaświadczeń o dochodach – w zupełności wystarczy zwykłe oświadczenie. Nie jest też wymagana umowa o pracę – z szybkich pożyczek przez internet mogą skorzystać zarówno osoby pracujące na podstawie kontraktów cywilnoprawnych, jak i freelancerzy, a także emeryci czy renciści. Warunkiem przyznania pożyczki jest pozytywna ocena indywidualnej zdolności kredytowej wnioskodawcy.

Umowa pożyczki on-line

O wydaniu pozytywnej decyzji klient z reguły jest informowany za pomocą SMS-a oraz maila. Do wiadomości elektronicznej dołączona jest również umowa pożyczki, z którą należy się zapoznać, a następnie podpisać. Warto przede wszystkim zweryfikować elementy, które składają się na całkowity koszt zobowiązania – prowizje, dodatkowe ubezpieczenia czy opłaty przygotowawcze. Najlepiej sprawdzić RRSO, czyli rzeczywistą roczną stopę oprocentowania.

Weryfikacja klientów

Firmy oferujące pożyczki on-line, takie jak np. aasapolska.pl, dokładnie sprawdzają wiarygodność klientów w rejestrach dłużników. Weryfikowane są między innymi bazy Biura Informacji Gospodarczej InfoMonitor S.A. czy Biura Informacji Kredytowej, a szansę na uzyskanie dodatkowych środków na dowolny cel mają osoby, które nie zalegają ze spłatą zobowiązań. Odmowna decyzja może być wydana w przypadku klientów, wobec których była prowadzona egzekucja komornicza. Pozytywnej decyzji nie otrzymają również ci, którzy w danym momencie mają już przyznaną jedną pożyczkę w danej firmie. W większości przypadków wniosek o kolejne zobowiązanie można złożyć dopiero po spłaceniu poprzedniego – w ten sposób podmioty oferujące szybkie pożyczki przez internet zabezpieczają swoje interesy.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

NA ŻYWO ul. Sienkiewicza

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna