Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

BIZNES

PIT 2017 – jak zyskać szybszy zwrot? Artykuł sponsorowany

wtorek, 27 lutego 2018 12:25 / Autor: Radio eM
Radio eM

Ulga na dziecko czy ulgi rehabilitacyjne to tylko niektóre z wielu powodów, dla których z utęsknieniem czekamy na zwrot nadpłaconego podatku przez urząd skarbowy. Niewielu podatników zdaje sobie sprawę z faktu, że bardzo istotny wpływ na to w jak szybkim czasie fiskus zwróci nam należne pieniądze, ma forma rozliczania się z urzędem skarbowym. Najszybciej zwrot podatku otrzymają ci, którzy rozliczają PITy online.

PITy online, a szybszy zwrot pieniędzy

Mimo że urząd skarbowy na zwrot nadpłaconego podatku ma 3 miesiące licząc od daty poprawnie złożonego zeznania podatkowego, warto wiedzieć, że jest to termin maksymalny i w wielu przypadkach, zwrot podatku otrzymamy szybciej. Aby proces ten przyspieszyć, najlepiej oczywiście składaćformularze podatkowe bez błędów, aby nie było potrzeby dokonywania korekt. Kolejnym sposobem, by skrócić czas oczekiwania na należne nam pieniądze, jest wybór elektronicznej formy rozliczenia. Wypełniając PIT online, możemy ominąć długotrwały proces wprowadzania danych do systemu, obowiązkowy przy rozliczaniu się z fiskusem „na papierze”. Jeśli więc rozliczymy się, wykorzystując w tym celu program do rozliczania PIT, wszystkie dane z naszego zeznania podatkowego natychmiast trafią do wewnętrznego systemu urzędu skarbowego, który może rozpocząć weryfikację poprawności naszego zeznania. Składając PITy online, możemy skrócić czas oczekiwania na zwrot podatku nawet o kilka tygodni.

Program PIT 2017 – gdzie szukać?

Oczywiście, pod warunkiem, że nasz formularz nie będzie zawierał błędów, jednak jeśli do złożenia deklaracji wybierzemy profesjonalny program PIT 2017, ryzyko konieczności składania korekty zeznania jest praktycznie zerowe. Wszystko dzięki temu, że aplikacja sama sprawdzi i poprawi ewentualne błędy, jednocześnie wyjaśniając znaczenie poszczególnych rubryk i podpowiadając nam niektóre dane lub uzupełniając je automatycznie. Darmowy program PIT 2018 – pobierz program PIT online i rozliczaj się z fiskusem bez wychodzenia z domu! 

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO