Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

BIZNES

Szybka pożyczka przez internet – jak to działa? ARTYKUŁ SPONSOROWANY

piątek, 22 lutego 2019 08:25 / Autor: Radio eM
Radio eM

W dobie dynamicznego rozwoju usług bankowości internetowej pożyczki on-line są bardzo rozpowszechnione. Chcesz uzyskać dodatkowe środki finansowe na dowolny cel i zależy Ci na czasie? Sprawdź, jak wygląda procedura wnioskowania o pożyczkę on-line. Ile trwa wydawanie decyzji? Dlaczego warto skorzystać z takiej oferty?

Wypełnij wiosek on-line

Pożyczki przez internet pozwalają uzyskać nawet kilkanaście tysięcy złotych dodatkowych środków, a proces wnioskowania o pieniądze jest maksymalnie uproszczony. Wystarczy wejść na stronę firmy oferującej pożyczki, podać żądaną kwotę i maksymalny okres spłaty, a następnie wypełnić wniosek. Warto pamiętać o podaniu prawdziwych i aktualnych danych osobowych – imienia i nazwiska, adresu czy numeru dowodu osobistego. Jakakolwiek pomyłka może skutkować odmowną decyzją.

Kto może ubiegać się o pożyczkę przez internet?

Firmy oferujące szybkie pożyczki on-line nie stosują rygorystycznych wymogów wobec klientów. Z reguły wystarczy być osobą pełnoletnią z pełną zdolnością do czynności prawnych, a także posiadać polskie obywatelstwo, indywidualne konto bankowe, telefon oraz ważny dowód osobisty. Pożyczkobiorca musi również mieć stałe źródło dochodu.

Jakie formalności należy spełnić?

Pożyczki on-line charakteryzują się uproszczonymi procedurami i są dostępne dla większości klientów. Pożyczkobiorca nie musi dostarczać zaświadczeń o dochodach – w zupełności wystarczy zwykłe oświadczenie. Nie jest też wymagana umowa o pracę – z szybkich pożyczek przez internet mogą skorzystać zarówno osoby pracujące na podstawie kontraktów cywilnoprawnych, jak i freelancerzy, a także emeryci czy renciści. Warunkiem przyznania pożyczki jest pozytywna ocena indywidualnej zdolności kredytowej wnioskodawcy.

Umowa pożyczki on-line

O wydaniu pozytywnej decyzji klient z reguły jest informowany za pomocą SMS-a oraz maila. Do wiadomości elektronicznej dołączona jest również umowa pożyczki, z którą należy się zapoznać, a następnie podpisać. Warto przede wszystkim zweryfikować elementy, które składają się na całkowity koszt zobowiązania – prowizje, dodatkowe ubezpieczenia czy opłaty przygotowawcze. Najlepiej sprawdzić RRSO, czyli rzeczywistą roczną stopę oprocentowania.

Weryfikacja klientów

Firmy oferujące pożyczki on-line, takie jak np. aasapolska.pl, dokładnie sprawdzają wiarygodność klientów w rejestrach dłużników. Weryfikowane są między innymi bazy Biura Informacji Gospodarczej InfoMonitor S.A. czy Biura Informacji Kredytowej, a szansę na uzyskanie dodatkowych środków na dowolny cel mają osoby, które nie zalegają ze spłatą zobowiązań. Odmowna decyzja może być wydana w przypadku klientów, wobec których była prowadzona egzekucja komornicza. Pozytywnej decyzji nie otrzymają również ci, którzy w danym momencie mają już przyznaną jedną pożyczkę w danej firmie. W większości przypadków wniosek o kolejne zobowiązanie można złożyć dopiero po spłaceniu poprzedniego – w ten sposób podmioty oferujące szybkie pożyczki przez internet zabezpieczają swoje interesy.

Nowy numer!
37/2020 37/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO