Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

BIZNES

Wycieczka zawodoznawcza w ramach Global Entrepreneurship Week MATERIAŁ PARTNERA

wtorek, 20 listopada 2018 09:14 / Autor: Radio eM
Radio eM

Świętokrzyska Wojewódzka Komenda OHP w Kielcach wraz z jednostką Młodzieżowego Centrum Kariery w Staszowie włączyła się w realizację przedsięwzięć w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom młodzieży korzystającej ze wsparcia jednostek OHP i wykorzystania innowacyjnych i niestandardowych usług w zakresie rynku pracy wdrożono do realizacji „Program wycieczki zawodoznawczej do Kieleckiego Parku Technologicznego oraz Energetycznego Centrum Nauki w Kielcach w ramach GLOBAL ENTREPRENEURSHIP WEEK”. Przedsięwzięcie odbyło się w dniu 16 listopada br.,  miało formę jednodniowej wycieczki w której udział wzięli uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II w Staszowie oraz Zespołu Szkół im. S. Staszica w Staszowie korzystający ze wsparcia jednostki MCK OHP Staszów.

Program wycieczki obejmował przedstawienie oferty Parku, spotkania z pracownikami działów, warsztaty z zakresu przedsiębiorczości z Panią Małgorzatą Chmielewską z Działu Inkubacji Akceleracji KPT oraz wizytę i zwiedzanie Energetycznego Centrum Nauki w Kielcach.

Celem przedsięwzięcia było: poznanie roli przedsiębiorstwa/instytucji w rozwoju gospodarczym kraju i regionu, poznanie specyfiki i różnorodności działań w przedsiębiorstwie, rozwijanie wiedzy i zainteresowań młodzieży z zakresu danej dziedziny, przedsiębiorczości i samozatrudnienia, kształtowanie wśród młodzieży świadomości dotyczącej planowania drogi edukacyjno- zawodowej i korzyści z tego płynących, kształtowanie wartości związanych z pracą i rozwojem zawodowym oraz uświadomienie znaczenia wiedzy na temat branż w wyborze przyszłej szkoły i zawodu. Programem objęto  45 uczestników.

Dziękujemy Kieleckiemu Parkowi Technologicznemu i Energetycznemu Centrum Nauki w Kielcach oraz Zespołowi Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II w Staszowie, Zespołowi Szkół im. S. Staszica w Staszowie, Centrum Kształcenia Praktycznego w Staszowie oraz Punktowi Doradztwa Edukacyjno-Zawodowego w Staszowie za zaangażowanie i współpracę w realizację przedsięwzięcia.

Program realizowano w ramach utrzymania rezultatów projektu „OHP jako realizator usług rynku pracy”.

Autor tekstu: Agnieszka Siuda

Nowy numer!
37/2020 37/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO