Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

BIZNES

Kredyt online – jak przebiega składanie wniosku? - artykuł sponsorowany

piątek, 03 sierpnia 2018 12:22 / Autor: Beata Kwieczko
Beata Kwieczko

W dobie Internetu proces pożyczania pieniędzy uległ znaczącemu przyspieszeniu. Szybki dostęp do środków finansowych to jednak nie tylko zasługa podłączenia do sieci, ale także uproszczenia procedur pożyczkowych. Jak wygląda składanie wniosku online?

 

Kto może złożyć wniosek?

Jakie są podstawowe wymagania wobec pożyczkobiorców? Przede wszystkim taka osoba musi znajdować się w przedziale wiekowym od 18 do 80 roku życia. Musi to być również obywatel polski, posiadający rachunek bankowy, regularne źródło dochodu (umowa na czas nieokreślony nie jest wymagana) oraz telefon komórkowy. Podczas wypełniania internetowego formularza wymagane jest przedstawienie informacji takich jak numer PESEL, adres oraz wysokość wynagrodzenia.

Szybka weryfikacja

Po uzupełnieniu wszystkich niezbędnych danych, nasz wniosek musi przejść odpowiednią weryfikację. Obejmuje ona przede wszystkim analizę zdolności kredytowej i opiera się ona na informacjach dostępnych w Biurze Informacji Kredytowej. Proces weryfikacji nie trwa długo, dlatego decyzję o przyznaniu pożyczki możemy otrzymać nawet w kilkanaście minut po złożeniu wniosku. Dzięki temu pieniądze mogą znaleźć się na naszym koncie nawet tego samego dnia, w którym wnioskowaliśmy o pożyczkę.

A co z umową?

Kolejnym krokiem w procesie udzielania pożyczki jest przelew środków na konto klienta. Każde zobowiązanie wymaga zaakceptowania jego warunków. W przypadku osobistej wizyty w oddziale proces udzielania kredytu kończy się wraz z podpisaniem umowy. Nie jest to jednak możliwe w przypadku transakcji internetowej, dlatego rolę podpisu spełnia tu przelew weryfikacyjny. Pożyczkobiorca wyraża zgodę na wszelkie ustalenia poprzez dokonanie wpłaty na konto firmy pożyczkowej (zazwyczaj jest to kwota w wysokości 1 zł). Daje to również pewność, że pożyczone środki wpłyną na odpowiednie konto. Dodatkowo klient może otrzymać pieniądze niezależnie od dnia tygodnia. Decydując się na pożyczkę w weekend, możemy liczyć na to, że na finansowy zastrzyk nie będziemy musieli czekać do poniedziałku.

Gdzie można nadzorować stan pożyczki?

W przypadku np. Providenta wszystkie szczegóły dotyczące statusu kredytu znajdują się na stronie pożyczkodawcy. Po zalogowaniu się i wejściu w zakładkę „moje konto” uzyskujemy dostęp do informacji o wysokości pożyczki, kwocie jaka pozostała nam do spłaty i zbliżającej się racie. Znajduje się tam również elektroniczny egzemplarz umowy pożyczkowej. Warto tam zaglądać, by na bieżąco kontrolować sprawy związane z kredytem.

 

Nowy numer!
37/2020 37/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO