Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

BIZNES

Jak rozpoznać pracodawcę niegodnego zaufania zatrudniającego opiekunów seniora? - artykuł sponsorowany

poniedziałek, 30 lipca 2018 10:14 / Autor: Beata Kwieczko
Beata Kwieczko

Oferty pracy w Niemczech pojawiają się coraz częściej nie tylko na stronach internetowych, ale również w mediach tradycyjnych takich, jak choćby prasa lokalna. Niemal każdy ogłoszeniodawca oferuje przy tym wysokie zarobki, prostą pracę i satysfakcję. Na co powinno się zatem uważać, jeśli nie chce się paść ofiarą oszusta?

 

Unikaj ofert, w których za dużo jest obietnic

Praca w opiece w Niemczech jest jedną z tych, na które istnieje duże zapotrzebowanie. Za zachodnią granicą problem starzejącego się społeczeństwa jest poważniejszy niż w Polsce, nic więc dziwnego, że opiekun lub opiekunka jest poszukiwany nie tylko na terenie tego państwa, ale i poza jego granicami. Nie jest jednak wcale tak, że Niemcy zaoferują nam duże pieniądze niemal niczego w zamian nie wymagając. Praca opiekuna osoby starszej jest wymagająca i z pewnością nie ogranicza się wyłącznie do dotrzymywania towarzystwa seniorowi. Często jest po prostu bardzo ciężką pracą fizyczną, a ten, kto o tym zapomina, musi liczyć się z tym, że przeżyje duże rozczarowanie. Jeśli więc potencjalny pracodawca nie wspomina o obowiązkach, najprawdopodobniej wcale nie jest tak uczciwy, jak sam się przedstawia. W związku z tym warto zastanowić się nad tym, czy mu zaufać. 

Unikaj ofert, w których od opiekuna nie wymaga się znajomości języka niemieckiego

Owszem, nie wolno generalizować. Może okazać się, że Niemcy opieka praca to oferta skierowana do osoby, która otoczy opieką polskiego seniora mieszkającego w Niemczech. Musimy jednak liczyć się z tym, że mamy do czynienia raczej z odosobnionymi przypadkami niż z regułą. Owszem, nie oznacza to wcale, że od osoby, która zaczyna pracę jako opiekun, wymaga się płynnej znajomości niemieckiego, poziom komunikatywny to jednak absolutne minimum, jakie należy opanować. Jeśli więc firma, która deklaruje gotowość przyjmowania do pracy w Niemczech opiekunów z Polski, nie zwraca na to uwagi, można zadać sobie pytanie o to, czy jest w stanie w ogóle zagwarantować zatrudnienie w zawodzie.

Jak znaleźć dobrego pracodawcę?

Podobnie, jak ma to miejsce w przypadku każdej pracy, również w przypadku pracy opiekuna można natrafić zarówno na mniej, jak i na bardziej wartościowych pracodawców. Jeśli nie chcemy przeżyć rozczarowania, powinniśmy więc stawiać przede wszystkim na podmioty, które są obecne na rynku już od lat. Jeśli w centrum naszego zainteresowania znajduje się oferta Niemcy opieka praca ATERIMA MED może okazać się strzałem w dziesiątkę. Tu nie obiecuje się nikomu pracy bardzo prostej, można mieć jednak pewność, że będzie to zatrudnienie oparte na uczciwych zasadach.

 

Nowy numer!
37/2020 37/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO